Сучасні тенденції та напрями діяльності клубів при бібліотеках
Під такою назвою відбувся науково-практичний семінар для бібліотекарів міста, які займаються клубною діяльністю в бібліотеках.
Метою нашої зустрічі було поділитися досвідом роботи клубних об'єднань на сучасному етапі, визначити особливості роботи клубів при бібліотеках, вимоги та проблеми.
Приємно, що на наше запрошення відгукнулося багато колег з бібліотек нашого міста, які охоче ділилися власними здобутками.
У програмі семінару прозвучали цікаві доповіді, що відкрили різні аспекти діяльності клубів при бібліотеках.
Так, Лілія Віжічаніна, керівник клубів «КЛІО», «Дивослово» та «Веселка», що діють при ХОУНБ ім. О. Гончара, у своїй доповіді «Клубні об'єднання при бібліотеках: історико-теоретичні та практичні аспекти» нагадала давність традиції збиратися однодумцям разом при бібліотеках. А також поділилася власними порадами, як успішно керувати клубами. До речі, ці поради містяться у підготовленій для учасників семінару пам’ятці.
Юлія Майстренко, завідуюча сектором соціокультурної діяльності ХОБ для юнацтва ім. Б. Лавреньова, висвітлила тему «Бібліотечні клуби та творчі об'єднання для молоді: нові вимоги». Вона поділилася важливим досвідом діяльності двох клубів для молоді, що діють при бібліотеці – дівочим клубом «Камея» та клубом для творчої молоді «ЛітТЕRRA».
Дуже цікаво було слухати досвід колег про діяльність різноманітних і таких суспільно важливих клубів, як жіночий клуб «Вогник» (бібліотека-філія ЦБС №6), валеологічний клуб «Бути здоровим – це легко» (бібліотека-філія ЦБС №3), правовий клуб «Право.UA» бібліотека-філія ЦБС №5), клуби для маленьких читачів «Читайлик» та «Друзі бібліотеки» (бібліотека-філія ЦБС №8), та багато інших.
Усі розповіді засвідчили, що клубна робота при бібліотеках має велике значення. Вона приносить користь не лише відвідувачам клубів, а й іншим – адже учасники клубів продукують багато важливих речей: рекомендаційні списки літератури, відгуки на прочитані ними книги, яки заохочують до прочитання книги інших читачів; беруть активну участь в екологічних та інших суспільно важливих заходах.
Психолог Віталій Варьонов поділився цінними порадами з учасниками семінару з приводу того, як зберігати психологічну рівновагу і не згорати емоційно, спілкуючись з людьми.
Так як сьогодні неможливо уявити життя без Інтернету, цей ресурс мають активно використовувати у своїй роботі й керівники клубів. Як писати анонси, новини про проведені заходи, як створювати рекламу діяльності клубів, поділилася Лілія Віжічаніна у своєму виступі «Пишемо для людей, а не для роботів».
Наостанок усі присутні поділилися відгуками про проведений захід. Кожен учасник зауважив, що такі семінари є дуже корисними. Тому маємо надію, що тепер проведення семінарів, присвячених клубній роботі при бібліотеках, стане регулярним.
Коментарі