Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Трохи Вінниці в Херсоні: зустрічаємо Наталку Доляк та Сергія Татчина

Трохи Вінниці в Херсоні: зустрічаємо Наталку Доляк та Сергія Татчина

29.10.2018 12:37

27 жовтня 2018 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара в межах реалізації проекту «Говоримо українською. Читаємо українське», підтриманого Українським культурним фондом, відбулися дві зустрічі з чудовими гостями з Вінниці – письменницею Наталкою Доляк та поетом Сергієм Татчиним.

Зустріч з Наталкою Доляк для багатьох була довгоочікуваною. У неї багато шанувальників у нашому місті. Адже її книжки є у фонді Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, і читачі з задоволенням знайомляться з ними. Романи Наталки Доляк приваблюють тим, що вони написані живою, красивою, сучасною українською мовою. Її книги відзначені престижними літературними преміями.

Під час зустрічі письменниця поділилися цікавими історіями написання своїх книжок. Її романи «Гастарбайтерки» (2012) та «Заплакана Європа» (2013) відкривають сторінки заробітчанства. Роман «Чорна Дошка» (2014), написаний зі щоденникових записів бабусі, присвячений голодомору. Багато розповідала пані Наталка про роман «Загублений між війнами» (2015), за який, до речі, у вересні 2018 року вона отримала Всеукраїнську літературну премію імені М. Коцюбинського. Белетризований роман-біографія присвячений українському прозаїку і поету Юрію Будяку (Покосу) – мужньому воїну, мандрівнику, революціонеру, сільському вчителю, журналісту, громадському діячеві, політичному в'язню. Ця історія варта, щоб її знав кожен українець. У 2017 році побачив світ детектив Наталки Доляк «Шикарне життя у Вупперталі». Хоча це перший твір авторки, написаний у жанрі детективу, він має багато схвальних відгуків від читачів. Ця книжка, як і інші книжки Наталки, написані з невимушеністю та легкістю.
Така й сама Наталка  – відкрита, світла та весела!

Не менш цікавою була й зустріч із Сергієм Татчиним –  поетом і художником, одним з ключових фігур на поетичних і творчих сайтах. Він – автор поетичних збірок «Дзен.UA» (2013), «Семисвічник» (2016), «Пташка» (2016), «Вінницька Абетка» (2017), у співавторстві з Уляною Галич – «Епістолярні хроніки (2017),  «Південний пух» (2018), «Місто на «В» (2018), але до нас він приїхав презентувати свою нову поетичну збірку «Любити» (2017).

Сергій не тільки ознайомив зі своїми книжками, він розповідав про себе, про свого «ліричного героя». Він увів усіх присутніх у свою творчу поетичну лабораторію, читав свої вірші зі збірки «Любити», відповідав на запитання. А їх було багато.

Сергій Татчин ще й талановитий художник. Сьогодні його роботи експонуються у приватних колекціях багатьох країн світу. Він має художню освіту, тому не дивно, що кожна книжка Сергія – маленький шедевр. У кожній відчувається майстерність автора – як поета, так і художника.

У 2018 році Сергій Татчин став лауреатом Всеукраїнської премії Михайла Коцюбинського за поетичну книгу «Пташка», тож херсонці щиро вітають поета!

На зустрічі Сергій пожартував: «Ми, вінничани, трохи балувані..., але  Херсон нам дуже сподобався!». А ми радіємо з цього, бо  Наталка Доляк та Сергій Татчин відвідали Херсон вперше і обіцяли приїхати ще!

Важливість таких зустрічей важко переоцінити. Вони допомагають присутнім стати ближчими до літератури; відкрити для себе нові імена; збагнути самодостатність української літератури; побачити красу українського слова – прозового та поетичного.

Щиро дякуємо Українському культурному фонду за можливість проведення таких зустрічей, Сергію Татчину та Наталці Доляк – за те, що відгукнулися на наше запрошення, а від присутніх на заході чекаємо відгуків!

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031