Головна Новини Творча палітра Марії Ткачівської

Творча палітра Марії Ткачівської

13.12.2019 21:49
Творча палітра Марії Ткачівської

У перший день IV Південного фестивалю книги та читання «Книжковий Миколай» у Бібліотечному сервісному центрі при Херсонській обласній державній адміністрації відбулася дуже тепла й приємна творча зустріч із Марією Ткачівською, яка завітала до нашого міста з Івано-Франківська.

Марія Ткачівська – українська письменниця, поетка, викладачка, науковець. Член Національної спілки письменників України. Вона – лауреатка премії імені Івана Франка (2006), премії ім. Василя Стефаника (2010), конкурсу «Коронація слова 2007» (номінація «Романи»), конкурсу «Коронація слова 2012» (номінація «Дитяча проза»), «Коронація слова 2014» (номінація «Пісенна лірика»), «Коронація Слова 2015» (номінація «Кіносценарії»). Лауреатка Всеукраїнської літературної премії ім. Леоніда Череватенка (2017), Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2018), Всеукраїнського конкурсу україномовних прозових видань «DNIPRO-BOOK-FEST-2019» (Диплом 1-го ступеню, номінація «Прозові твори (романи/повісті)» (2019 рік). А головне – це людина з великим серцем і справжнім талантом вчителя та митця. Про це свідчить сьогоднішня зустріч, яка для всіх присутніх пройшла на одному подиху і залишила багато позитивних емоцій.

Пані Марія дуже захопливо розповідала про свою творчість, декламувала поезію, ділилася почуттями про свої книжки, історіями їх написання, зачитувала окремі фрагменти із романів «Голос перепілки» та «Тримайся за повітря». Це було дуже щемливо. Пані Марія поділилася, що любить кожну свою книжку, ставиться до неї, як до дитини, яку треба було виносити й народити, а потім пустити у світ. Все ж вона зауважила, що її улюбленою власною книгою є дитячий роман «Обережно, діти!», джерелом до написання якої стало дитинство її доньки й сина.

А ще в доробку Марії Ткачівської – авторські афоризми (збірки «Вона – королева і колонізаторка», «Він – повелитель і приборкувач», «Любов – бруківка всіх доріг»). Як поділилася секретом письменниця, це ще далеко не все!

Ця зустріч пролетіла дуже швидко, вона була щирою, в міру емоційною та залишила приємний післясмак від спілкування, книжкові подарунки від пані Марії для Гончарівки та велике бажання кожного присутнього прочитати всі твори письменниці.

Ми залюбки чекатимемо Марію Ткачівську на наступному Південному фестивалі книги та читання «Книжковий Миколай» у нашому місті.

Лілія Віжічаніна

Інші події ІV Південного фестивалю книги та читання «Книжковий Миколай»

22.04.2026
 
«Голос вільного моря та безкрайнього степу»: онлайн-захід до 165-річчя від дня народження Дніпрової Чайки
22.04.2026
 
Літературні лабіринти та основи авторського права: захопливий квест для херсонської молоді
20.04.2026
 
«Мій Херсон – це місто контрастів»: ім’я Дніпрової Чайки на мапі міста
17.04.2026
 
Мандрівка Європою з Михайлом Коцюбинським та Анжелою Савченко
16.04.2026
 
Дім у серці: розмови про скарби пам’яті на засіданні розмовного клубу
15.04.2026
 
Протидія шахрайству та кібербезпека: зустріч у межах проєкту «Школа інформаційного комфорту»
13.04.2026
 
Відновлення історичної справедливості: як «шаг» повертається до українців
10.04.2026
 
«Херсон: шлях патріотів»: прев’ю-презентація книги
08.04.2026
 
«Намисто» Мопассана: фальшивий блиск та справжня ціна честі
07.04.2026
 
75 років операції «Північ»: як радянська влада депортувала тисячі людей за віру

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 1112
13 14 15 16 17 1819
20 21 22 23242526
27282930