Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Артефакти з античної історії: ми це побачили!

Артефакти з античної історії: ми це побачили!

24.12.2018 12:01

Останнє в цьому році засідання клубу любителів історії «КЛІО» відбулося в незвичній атмосфері – археологічній лабораторії при Херсонському державному університеті.

Учасники клубу залюбки відгукнулися на запрошення археолога Сергія Нємцева побачити артефакти часів античності, які були знайдені під час розкопок на території сучасного села Дніпровське Білозерського району. У ІІІ ст. до н.е. на цьому місці була грецька хора – сільськогосподарське поселення греків, центр якого знаходився в Ольвії (сучасне село Парутине Миколаївської області).

Сергій Нємцев продемонстрував цікаві артефакти – рештки життєдіяльності греків: посуд, амфори, в яких доставляли з Греції вино, предмети культу. Це знахідки різних археологічних сезонів, яких всього  було 18.

Особливий інтерес у гостей викликала розповідь про культуру вживання вина у греків, церемонію пиття, процес виноробства та шляхи переправлення вина в колонізовані греками міста. А ще Сергій презентував низку бронзових монет і показав присутнім череп грецької дівчинки, знайдений на поселенні у селі Дніпровське,  та розповів про те, як відбуваються антропологічні дослідження в Інституті археології НАН України.

Побачене настільки захопило усіх, що ми з нетерпінням чекаємо на наступні зустрічі з археологією!

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031