Головна Новини Участь Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара в круглому столі «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики»

Участь Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара в круглому столі «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики»

10.05.2023 14:04

10 травня 2023 р. у Херсоні відбувся круглий стіл «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики», організований Херсонською обласною військовою адміністрацією, Департаментом реалізації гуманітарної політики обласної державної адміністрації, управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулися Прокудін Олександр Сергійович, голова Херсонської обласної військової адміністрації; Самойленко Олександр Степанович, голова Херсонської обласної ради;  Кремінь Тарас Дмитрович, Уповноважений із захисту державної мови.

Царькова Віолетта Сергіївна, директорка Департаменту реалізації гуманітарної політики обласної державної адміністрації, висвітлила завдання та заходи Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Херсонській області на 2023-2025 роки».

Віжічаніна Лілія Михайлівна, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара, викладачка та координаторка проєкту «Безкоштовні курси української мови», кураторка мовно-літературного клубу «Дивослово», онлайн-клубу «РозМова» висвітлила тему «Проєкти Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з популяризації української мови», акцентувавши увагу на низці проєктів, спрямованих на популяризацію та поширення української мови, які тривалий час реалізовується в бібліотеці.
Пані Лілія розповіла про участь Гончарівки у реалізації всеукраїнського проєкту «Безкоштовні курси української мови», діяльність мовно-літературного клубу «Дивослово», проєкт «Говоримо українською. Читаємо українське», «Курси української мови для державних службовців». Також вона поділилася досвідом реалізації онлайн-проєктів в умовах повномасштабного вторгнення.
Сьогодні на базі Гончарівки діє онлайн-клуб «РозМова», внесений до інтерактивної карти курсів вивчення української мови та діяльності розмовних клубів, створеної на сайті Уповноваженого з захисту української мови, а також успішну реалізацію такого проєкту як «Літературні зустрічі з Гончарівкою». Було також анонсовано новий проєкт «Прокачай українську креативно» та участь бібліотеки в реалізації всеукраїнського проєкту «Єдині».

Підбиваючи підсумки, представниця бібліотеки зауважила, що Гончарівка завжди реагує на потреби своїх користувачів і після перемоги готова радо приймати відвідувачів, створюючи сприятливі умови для самоосвіти, україномовного середовища, вивчення історії рідного краю, щоб херсонці добре знали й пишалися своєю культурою, мовою, історією.

Дякуємо організаторам круглого столу за можливість висвітлити активну діяльність Гончарівки з популяризації української мови.                                                        

 

 

28.05.2023
 
"Цей вельможа має світлий розум, здоровий глузд та любов до бібліотеки": приватна бібліотека Кирила Розумовського, її роль та значення для вивчення історичної постаті
23.05.2023
 
"Всі, для кого Україна дорожча за життя": онлайн-захід з нагоди відзначення Дня Героїв України
18.05.2023
 
Вишиванка – твій генетичний код
17.05.2023
 
Тримайте весняний букет "квіткових" книжок!
14.05.2023
 
«Імена, викреслені з афіш»: онлайн-лекція в рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою»
12.05.2023
 
Мама – наша найближча і найрідніша людина
11.05.2023
 
Визначна дослiдниця письменства та фольклору
10.05.2023
 
Участь Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара в круглому столі «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики»
09.05.2023
 
Відзначаємо День Європи, популяризуючи цікаві знання
08.05.2023
 
Хто ж такі ці колаборанти?

Календар подій

1 2 3 45 6 7
8 9 10 11 12 13 14
1516 17 18 192021
22 23 24252627 28
293031