Головна Новини Участь Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара в круглому столі «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики»

Участь Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара в круглому столі «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики»

10.05.2023 14:04

10 травня 2023 р. у Херсоні відбувся круглий стіл «Реалізація на території Херсонської області державної мовної політики», організований Херсонською обласною військовою адміністрацією, Департаментом реалізації гуманітарної політики обласної державної адміністрації, управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулися Прокудін Олександр Сергійович, голова Херсонської обласної військової адміністрації; Самойленко Олександр Степанович, голова Херсонської обласної ради;  Кремінь Тарас Дмитрович, Уповноважений із захисту державної мови.

Царькова Віолетта Сергіївна, директорка Департаменту реалізації гуманітарної політики обласної державної адміністрації, висвітлила завдання та заходи Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Херсонській області на 2023-2025 роки».

Віжічаніна Лілія Михайлівна, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара, викладачка та координаторка проєкту «Безкоштовні курси української мови», кураторка мовно-літературного клубу «Дивослово», онлайн-клубу «РозМова» висвітлила тему «Проєкти Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з популяризації української мови», акцентувавши увагу на низці проєктів, спрямованих на популяризацію та поширення української мови, які тривалий час реалізовується в бібліотеці.
Пані Лілія розповіла про участь Гончарівки у реалізації всеукраїнського проєкту «Безкоштовні курси української мови», діяльність мовно-літературного клубу «Дивослово», проєкт «Говоримо українською. Читаємо українське», «Курси української мови для державних службовців». Також вона поділилася досвідом реалізації онлайн-проєктів в умовах повномасштабного вторгнення.
Сьогодні на базі Гончарівки діє онлайн-клуб «РозМова», внесений до інтерактивної карти курсів вивчення української мови та діяльності розмовних клубів, створеної на сайті Уповноваженого з захисту української мови, а також успішну реалізацію такого проєкту як «Літературні зустрічі з Гончарівкою». Було також анонсовано новий проєкт «Прокачай українську креативно» та участь бібліотеки в реалізації всеукраїнського проєкту «Єдині».

Підбиваючи підсумки, представниця бібліотеки зауважила, що Гончарівка завжди реагує на потреби своїх користувачів і після перемоги готова радо приймати відвідувачів, створюючи сприятливі умови для самоосвіти, україномовного середовища, вивчення історії рідного краю, щоб херсонці добре знали й пишалися своєю культурою, мовою, історією.

Дякуємо організаторам круглого столу за можливість висвітлити активну діяльність Гончарівки з популяризації української мови.                                                        

 

 

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930