Головна Новини Весняно-екологічний казково-поетичний онлайн-марафон із Гончарівкою

Весняно-екологічний казково-поетичний онлайн-марафон із Гончарівкою

20.03.2024 07:18

19 березня відзначає свій день народженні відома українська письменниця Ліна Костенко, а 20 березня увесь світ відзначатиме цікаве свято – День щастя. Для нашої Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара цей день ще по особливому важливий тим, що11 років тому відбулося перше засідання мовно-літературного клубу «Дивослово». До повномасшабного вторгнення він збирав навколо себе всіх, хто хотів більше знати та розуміти українську мову, любить українську літературу і отримує від цього велике задоволення. А ще 20 березня – День довкілля та Всесвітній день казки, а 21 – День поезії.
Ми ж спробували відзначити на нашому заході всі ці п’ять важливих дати.

На початку зустрічі учасники пройшли невеличке опитування: яку роль у житті кожного з нас відіграє поетичне слово. Відповіді були різноманітні: відпочинок для душі, відволікає від війни, наче ковток повітря…
А далі гість зустрічі Віктор Васильчук, письменник, журналіст презентував нам свою збірку новелет та оповідань «Приречені на життя» (Житомир, 2023). Всі твори присвячені різним тваринкам, не лише домашнім улюбленцям. На сторінках книги ви зустрінете і вужа, і бобра, і лося. Вона якнайкраще відповідаю Дню довкілля, тому що всі тварини заслуговують на нашу турботу та увагу. А ще пан Віктор розповів, що в нього в квартирі живуть 5 котів і 15 кішок (!). Кожна з тваринок зі своєю історією: когось покусав собака, когось залишили люди під час війни. А ще пан Віктор пише багато казок і прочитав нам «Казку про казку», яка змусила всіх нас задуматися над тим, що в житті кожного з нас має бути місце їй.

Дякуємо пану Віктору за чудову енергетику, якою він заряджає своїх слухачів та читачів. Натхнення і нових цікавих проєктів!

У другій частині нашої зустрічі ми згадували про життєвий шлях та творчість Ліни Костенко, слухали пісні на її слова та читали улюблені вірші поетеси. Гість зустрічі поет Юрій Несін прочитав чутливу присвяту Ліні Костенко. А Ольга Мартюк, вірний друг Гончарівки, створила фотопоезію на вірш Ліни Костенко «Сосновий ліс перебирає струни» – вийшло дуже красиво.

«А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». Ці слова Ліни Костенко сьогодні особливо нас усіх підтримують.

А ще з 16 до 24 березня 2024 року в Україні триває Національний тиждень читання поезії. Це є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час великої війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна. Під час зустрічі ми переглянули щемливе відео херсонських діток на вірші геніального поета Михайла Олійника, в яких звучить тема дому. Сподіваємося, що поезія зможе наблизити повернення додому багатьох українців!

Під час повномасшабного вторгнення багато людей вперше взялися за перо й почали писати вірші. Поезія війни є невичерпною, і працівники відділу наукової інформації та бібліографії підготували огляд книг поезій, покликаних війною.

Дякуємо кожному учаснику зустрічі за частинку тепла душі, яку він подарував у цей вечір.

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22 2324 25 26 27 28
2930