Головна Новини Відкриємо Україну зсередини

Відкриємо Україну зсередини

22.09.2021 15:32

У видавництві Старого Лева вийшла в світ дуже цікава книга «Ukraїner. Країна зсередини». Її автор – Богдан Логвиненко, український письменник, журналіст та громадський діяч. У червні 2016 року він вперше написав у соцмережі про своє бажання досліджувати Україну та розповідати про неї світові, створивши образ країни, насичений  людськими емоціями. Завдання це було не з простих, тому що Україна – найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі. Межує з Республікою Білорусь на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною – на заході, Румунією і Республікою Молдова – на південному заході, Російською Федерацією на сході й північному сході. На півдні й південному сході омивається Чорним та Азовським морями.

Два з половиною роки провела команда ентузіастів на чолі з Богданом Логвиненком в культурологічній експедиції Україною. Для кожного з волонтерів участь у проєкті стала власним відкриттям країни. І на сторінках книги «Ukraїner. Країна зсередини» вони розповіли про те, якою ж є Україна насправді.

В основу книги покладено матеріали з 16 дослідницько-документальних експедицій. Це 100 тисяч кілометрів та понад 400 відвіданих населених пунктів. Цікаво, що укладачі книги відійшли від звичного поділу країни на окремі області, запроваджений в часи Радянського Союзу,  а взяли за основу історико-етнографічний поділ початку XX століття. Закарпаття, Приазов’я, Полтавщина, Полісся, Бессарабія, Сіверщина, Поділля, Карпати, Буковина, Таврія,  Причорномор’я, Подніпров’я та Запоріжжя, Наддніпрянщина, Волинь, Слобожанщина, Галичина. Кожен із цих куточків має свій неповторний образ, свої цікавинки…

На сторінках книги ви знайдете об'єкти, які цього разу було вибрано візитівками таврійського краю. Це  найвищий маяк України – Аджигольський, що розташований посеред Дніпровського лиману. Кінбурнська коса, яка відділяє Дніпровсько-Бузький лиман від Чорного моря; омивається і прісною, і солоною водою. Це дивовижні Херсонські плавні. Село Великі Копані, де розташований один із найбільших гуртових овочевих ринків. Це Кам’яні вишиванки в Новій Каховці – унікальні різьблені панно, що прикрасили стіни будинків міста та змінили його невиразне обличчя. Авторами цих робіт є художник Григорій Довженко, послідовник школи бойчукістів  та його колеги. Презентує Херсонщину й Андрій Лопушинський, який. маючи досвід створення барабанів для історичних реконструкцій, зробив свій перший бугай – український музичний інструмент, дуже схожий на африканський.

Тому не оминайте Херсонщину, якщо ви полюбляєте подорожі, цікавитесь туристичними та культурними принадами України… І ви закохаєтесь в таврійський степ і дніпровський простір!

З книгою «Ukraїner. Країна зсередини», яка є в нашій книгозбірні завдяки Українському інституту книги, можна ознайомитися у відділі наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Чекаємо на вас!

Календар подій

    123
45678910
11 121314151617
181920 21 222324
25262728293031