Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності

Як херсонці плекають рідну мову…

Ось уже більше року у м. Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови». З першого дня й до сьогодні заняття проводилися у стінах обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара у рамках засідань клубу «Дивослово».
Нещодавно вдосконалити навички спілкування українською мовою виявили бажання працівники Управління комунальної власності Херсонської міськради. 25 грудня було проведено одинадцяте заняття. Воно було підсумкове і святкове одночасно. Адже попереду нас чекають двотижневі зимові канікули.
Останнє у цьому році заняття ми провели досить плідно. Протягом всього заняття  вчилися плекати українське рідне слово.
Так, заняття почали з прочитання чудового вірша Любові Забашти про мову:
Мова кожного народу –
Неповторна і  своя.
В ній гримлять громи в негоду,
Переливи солов'я.
На своїй природній мові
І потоки гомонять.
Зелен-клени у діброві
По-кленовому шумлять.
Солов'їну, барвінкову,
Колосисту - на віки -
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Берегти її плекати
Будем всюди і повсякчас,
Бо ж єдина - так, як мати -
Мова в кожного із нас.

Після прочитання вірша слухачі ще раз нагадали собі, що ми повинні берегти, плекати і вчити рідну і неповторну українську мову. Саме цим ми і займалися на занятті: виконували багато цікавих вправ, писали вірш, відгадували загадки, за визначеннями відгадували слова, складали нові слова із запропонованих та багато іншого. Але це було не просто виконання цікавих завдань: за кожну правильну відповідь чи виконане завдання слухачі отримували сніжинку. За кількістю сніжинок наприкінці заняття було визначено переможця, що одержав диплом кращого знавця рідної мови. Але учні такі розумні, що переможцями стало аж троє – Світлана, Мкртич та Артур! За свою кмітливість, творчий підхід, чіткість виконання завдань усі вони отримали дипломи переможців. Хоча інші слухачі були також зовсім недалеко від перемоги.
Наприкінці заняття ми підбивали перші підсумки нашої діяльності, і слухачам пропонувалося продовжити речення: «Я зумів... Я знав... Я зрозумів, що... Найбільші труднощі я відчув... Мені б хотілося ще…"
Для мене, як викладача курсів, особливо приємним було почути враження слухачів курсів від проведених занять: виявляється, вони з нетерпінням чекають двічі на тиждень на зустріч, знають, що кожне заняття буде по-своєму цікавим, пишаються тим, що у них є можливість вивчати українську мову та багато іншого. Дуже приємно, коли твої зусилля і праця приносять користь оточуючим, а головне – наша рідна мова процвітає і набирає популярності у нашому місті, серед посадовців міста. Ми усі впевнені у вдалому завершенні розпочатого проекту.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031