Головна Новини Академік Побірченко Ігор Гаврилович – засновник українського арбітражу

Академік Побірченко Ігор Гаврилович – засновник українського арбітражу

15.11.2023 07:06
Академік Побірченко Ігор Гаврилович – засновник українського арбітражу

15 листопада 2023 року видатному українському вченому-правознавцю, талановитому Почесному Голові Міжнародного комерційного арбітражного суду і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України, заслуженому діячеві науки і техніки України, академіку, доктору юридичних наук, професору Ігорю Гавриловичу Побірченку відзначається 100 років від дня народження.

Народився в м. Києві в сім’ї інженера-геодезиста. Закінчення одинадцятого класу школи припало на початок війни.

Ігор Побірченко зустрів війну в місті Стаханові на Донбасі. У червні 1941 року провів батька на фронт, а вже в листопаді вмовив військкомат відправити і його на війну, хоча йому навіть не було 18-ти. За кілька років уже як командир танку Ігор брав участь у звільненні Кракова. Від Кракова до Аушвіца біля години їзди, та Ігор пробивався до нього з боями 7 діб. Там побачив паркан з колючого дроту, за ним – знесилених людей у легкому смугастому одязі посеред снігу. Ігор дав команду механіку-водію танку не зупинятися та розбив ворота концтабору Аушвіц. Він згадував, що кілька тисяч звільнених навіть радіти не могли, настільки були знесилені.

Після закінчення Київської юридичної школи (1949) 16 років перебував на керівних посадах в органах державного контролю, юстиції і державного арбітражу. У 1953 р. екстерном закінчив юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

Викладацька діяльність І. Г. Побірченка на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка розпочалася 1961 р., коли його, який працював головним державним арбітром державного арбітражу при Київському облвиконкомі, було запрошено для читання спецкурсу «Арбітражний процес» на умовах погодинної оплати. З 11 червня 1965 р. наказом ректора університету Ігоря Гавриловича було затверджено на посаді доцента кафедри радянського процесуального права, і, після звільнення від обов'язків головного державного арбітра, з 2 серпня цього ж року приступив до роботи в університеті (у 1965-1971 рр. – доцент, з 1972 р. – професор). Читати далі. 

15.06.2026
 
Повернення української пам'яті: як Петро Карманський об’єднав Галичину та південь: підсумки зустрічі проєкту «Імена на мапі Херсона»
12.06.2026
 
Освітяни прокачали навички медіаграмотності: як розпізнавати фейки та використовувати штучний інтелект
12.06.2026
 
Світло цифрових знань: бібліотекарі Херсонщини об’єднуються задля відновлення та стійкості громад
12.06.2026
 
Від вільного підприємництва до європейських ідей: як управлялися міста Півдня України
10.06.2026
 
Символіка історичної пам’яті та жіноча доля в новелі Дніпрової Чайки «Вінки»
09.06.2026
 
Медіаграмотність і критичне мислення: освітні практики для педагогічної спільноти Херсонщини
09.06.2026
 
Професійний розвиток бібліотекарів і координаторів цифрових хабів
08.06.2026
 
З турботою про безпеку: зустріч для херсонців старшого віку в «Школі інформаційного комфорту»
08.06.2026
 
«Читати, щоб жити»: досвід Гончарівки про бібліотерапевтичні проєкти на «VІІ ОдесаБібліоСаміті»
05.06.2026
 
Мовчазні вартові півдня: історія легендарних маяків Херсонщини

Календар подій

1 2 3 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930