Головна Новини Презентація книги Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»»

Презентація книги Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»»

27.04.2024 10:06

Квітневий «Вечір історії з Гончарівкою» був присвячений презентації книги історикині Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»».

Авторка монографії поділилася з нами, що уявляла, як буде представляти свою монографію широкому загалу в Херсоні, в стінах Гончарівки, але…війна все зруйнувала. Та пані Анастасія сподівається, що ми всі побачимося у відбудованій бібліотеці. Висловила слова вдячності Лілії Віжічаніній, завідувачці відділу наукової інформації та бібліографії книгозбірні та кураторці історичного клубу «КЛІО» та всім, хто допомагав їй у написанні книги. Приємно було дізнатися, що електронний варіант книги згодом буде доступний на сайті Лозанського університету. 

Однією з провідних тенденцій новітньої історіографії стало використання підходів і методів, осмислення предметного поля «нової сімейної історії», яка є складовою «нової історичної науки», або антропологічно орієнтованої соціальної історії.
Внаслідок свого суспільного становища саме православні священницькі роди поряд із козацько-старшинськими, дворянськими, культурно-інтелігентськими родами століттями акумулювали культурно-історичний досвід і в модерні часи дали суспільству цілу низку представників політичної та інтелектуальної еліти. З-поміж таких рід Гошкевичів є знаковим.

У монографії Анастасії Шевченко здійснено спробу реконструкції історії роду Гошкевичів; визначено фактори трансформації соціального статусу та професійної діяльності Гошкевичів у пореформенну добу, на окремих прикладах проаналізовано поляризацію політичних орієнтирів представників роду Гошкевичів внаслідок кризи Російської імперії та встановлення радянської влади. Вперше проаналізовано та систематизовано Сімейний архів родини Леоніда Гошкевича, що зберігається у фондах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара; уперше реконструйовано інтелектуальні біографії Віктора Гошкевича та Ірини Фабриціус; актуалізовано низку маловідомих архівних джерел щодо мережевих зв’язків Гошкевичів, що дозволило вписати історію родини в контекст соціокультурного та громадського життя України ХІХ – першої половини ХХ ст.

Дякуємо пані Анастасії за надзвичайну кропітку роботу, а також за подаровані примірники книги бібліотеці. Бажаємо успіхів у подальших розвідках та чекаємо на презентацію у відбудованій Гончарівці!

09.05.2025
 
Стереотипи і когнітивні пастки, шляхи їх подолання: онлайн-тренінг для педагогів Херсонщини в рамках проєкту «Школа інформаційного комфорту»
08.05.2025
 
Розмова про традиції, звичаї та ритуали
07.05.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: ментальне здоров’я і щоденні ритуали – тема для роздумів і розмов
06.05.2025
 
Дезінформація в соцмережах та розвагах: онлайн-тренінг для херсонських педагогів
01.05.2025
 
Депортація кримських болгар крізь призму родинної історії
30.04.2025
 
Історія в датах і постатях: онлайн-презентація «Календаря знаменних та пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу»
29.04.2025
 
Як отримати повторні свідоцтва та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні
27.04.2025
 
Як зареєструвати шлюб в Україні під час війни. Шлюб з військовослужбовцем
24.04.2025
 
Граємо, читаємо, міркуємо: квітнева зустріч «єдиних»
24.04.2025
 
Презентація роману Ірини Ковальчук «Мої діти війни. Рік надії»

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 9 1011
12131415161718
19202122232425
262728293031