Головна Новини Презентація книги Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»»

Презентація книги Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»»

27.04.2024 10:06

Квітневий «Вечір історії з Гончарівкою» був присвячений презентації книги історикині Анастасії Шевченко «Рід Гошкевичів у соціокультурному житті України: «нова сімейна історія»».

Авторка монографії поділилася з нами, що уявляла, як буде представляти свою монографію широкому загалу в Херсоні, в стінах Гончарівки, але…війна все зруйнувала. Та пані Анастасія сподівається, що ми всі побачимося у відбудованій бібліотеці. Висловила слова вдячності Лілії Віжічаніній, завідувачці відділу наукової інформації та бібліографії книгозбірні та кураторці історичного клубу «КЛІО» та всім, хто допомагав їй у написанні книги. Приємно було дізнатися, що електронний варіант книги згодом буде доступний на сайті Лозанського університету. 

Однією з провідних тенденцій новітньої історіографії стало використання підходів і методів, осмислення предметного поля «нової сімейної історії», яка є складовою «нової історичної науки», або антропологічно орієнтованої соціальної історії.
Внаслідок свого суспільного становища саме православні священницькі роди поряд із козацько-старшинськими, дворянськими, культурно-інтелігентськими родами століттями акумулювали культурно-історичний досвід і в модерні часи дали суспільству цілу низку представників політичної та інтелектуальної еліти. З-поміж таких рід Гошкевичів є знаковим.

У монографії Анастасії Шевченко здійснено спробу реконструкції історії роду Гошкевичів; визначено фактори трансформації соціального статусу та професійної діяльності Гошкевичів у пореформенну добу, на окремих прикладах проаналізовано поляризацію політичних орієнтирів представників роду Гошкевичів внаслідок кризи Російської імперії та встановлення радянської влади. Вперше проаналізовано та систематизовано Сімейний архів родини Леоніда Гошкевича, що зберігається у фондах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара; уперше реконструйовано інтелектуальні біографії Віктора Гошкевича та Ірини Фабриціус; актуалізовано низку маловідомих архівних джерел щодо мережевих зв’язків Гошкевичів, що дозволило вписати історію родини в контекст соціокультурного та громадського життя України ХІХ – першої половини ХХ ст.

Дякуємо пані Анастасії за надзвичайну кропітку роботу, а також за подаровані примірники книги бібліотеці. Бажаємо успіхів у подальших розвідках та чекаємо на презентацію у відбудованій Гончарівці!

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031