Головна Новини «Ану бігом ходіть їсти!»: розмова про глибини української пам’яті, біль і любов у слові

«Ану бігом ходіть їсти!»: розмова про глибини української пам’яті, біль і любов у слові

31.01.2026 08:23
«Ану бігом ходіть їсти!»: розмова про глибини української пам’яті, біль і любов у слові

30 січня відбувся надзвичайно теплий і затишний «Літературний вечір з Гончарівкою», який зібрав поціновувачів українського слова, пам’яті та щирої розмови. Гостею зустрічі стала Христина Кішик – письменниця, дослідниця етнопсихології, популяризаторка українськості.

Пані Христина презентувала свою книгу «Ану бігом ходіть їсти!»*  – глибоку, емоційно насичену працю, що торкається найтонших струн родової та колективної пам’яті. Розмова вийшла надзвичайно щирою й щемливою: про досвід українців, у якому тісно переплелися імперські кривди, війни, важка праця, родинні втрати й голод. Це тексти про нас справжніх – про спосіб нашого мислення, про глибини родової пам’яті, в які часом страшно зазирати, але не зазирнути – неможливо.

Окремою, болісно важливою темою стала сучасна ситуація в Україні. Говорили про війну, яку авторка на сторінках книги називає «раком несправедливості», та про її руйнівні наслідки.

Ця зустріч була не просто літературною подією, а справжнім простором довіри й усвідомлення. Вона допомогла кожному поринути у власне дитинство, згадати історію свого роду, відчути тяглість поколінь і силу пам’яті, що формує нас сьогодні.

Такі вечори нагадують: слово лікує, пам’ять тримає, а спільна розмова робить нас ближчими одне до одного


*Кішик Х. Ану бігом ходіть їсти! / Х. Кішик. – Львів : ЛА «Піраміда», 2024. – 256 с.

15.06.2026
 
Повернення української пам'яті: як Петро Карманський об’єднав Галичину та південь: підсумки зустрічі проєкту «Імена на мапі Херсона»
12.06.2026
 
Освітяни прокачали навички медіаграмотності: як розпізнавати фейки та використовувати штучний інтелект
12.06.2026
 
Світло цифрових знань: бібліотекарі Херсонщини об’єднуються задля відновлення та стійкості громад
12.06.2026
 
Від вільного підприємництва до європейських ідей: як управлялися міста Півдня України
10.06.2026
 
Символіка історичної пам’яті та жіноча доля в новелі Дніпрової Чайки «Вінки»
09.06.2026
 
Медіаграмотність і критичне мислення: освітні практики для педагогічної спільноти Херсонщини
09.06.2026
 
Професійний розвиток бібліотекарів і координаторів цифрових хабів
08.06.2026
 
З турботою про безпеку: зустріч для херсонців старшого віку в «Школі інформаційного комфорту»
08.06.2026
 
«Читати, щоб жити»: досвід Гончарівки про бібліотерапевтичні проєкти на «VІІ ОдесаБібліоСаміті»
05.06.2026
 
Мовчазні вартові півдня: історія легендарних маяків Херсонщини

Календар подій

1 2 3 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
15 161718192021
22232425262728
2930