Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди Джон Пол Джонс та Херсон: бібліографічний огляд книжок

Джон Пол Джонс та Херсон: бібліографічний огляд книжок

Джон Пол Джонс та Херсон: бібліографічний огляд книжок

Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі огляд книжок, присвячений цікавій особистості, життя якої певною мірою пов’язане з Херсоном. Це Джо́н По́ль Джонс,  національний герой США, один із засновників американських ВМС, контр-адмірал російського флоту (1788), командувач вітрильної флотилії Чорного моря, почесний козак Війська Запорозького Низового, який брав активну участь у російсько-турецькій війні за південь України і Чорноморське узбережжя.

Отже, знайомтеся:

Білик Б. У вічність ідуть кращі / Б. Білик, М. Горбатенко; редрада: Т. Гриненко [та ін.]; ред.-конс. В. Волошин]. – Херсон : Олді-плюс, 2018. – 325 с.

У книжці знайшла відображення історія села Старої Збур'ївки Голопристанського району, де зокрема розповідається і про Джона Пола Джонса, який прийняв православ'я в цьому населеному пункті.

 

Боев Н. Поль-Джонс: рассказ из истории XVIII-го века / Н. Боев. - СПб. ; М. : [б. и.], [18--]. – ок. 75 с.

У цій статті читаємо біографію Джона Поля Джонса. Автор акцентує увагу на важливості мати неупереджене ставлення до цієї особистості. Також він розповідає цікаві окремі історії морської кар’єри Джонса та розкриває особливості характеру контр-адмірала.
 

Калло Д. Джон Пол Джонс: перший морський воїн Америки / Джозеф Калло; з англ. пер. Віктор Дмитрук ; ред. О. Попова. – Л. : Кальварія, 2013. – 262 с.

Головний герой книжки – адмірал Джон Пол Джонс, засновник американського флоту, корсар, який брав активну участь в російсько-турецькій війні (1787 - 1791 рр.) за південь України і був нагороджений орденом Святої Анни за оборону Херсона… Автор книжки Джозеф Кало, контр-адмірал морського резерву США (у відставці), уникає канонізації героя, притаманної минулим біографіям, і дає більш повне розуміння його досягнень. Він характеризує Джона Поля Джонса як одного з ключових гравців Американської революції. Джонс зображений не тільки як дуже вмілий і рішучий командир, але й як перший американський військово-морський офіцер, який наголошував на ролі флоту у становленні США як глобальної сили.

 

Морісон С. Е. Джон Пол Джонс: біографія моряка / С.Е. Морісон; пер. Є. Мягка, ред. Г. Ратна, вступ. ст. Д. Бредфорд. – К. : Вид-во ім. Соломії Павличко "Основи", 2013. - 517 с. 

Дана книжка вважається зразком читабельного неупередженого дослідження, що базується на рідкісних архівних документах. Окрема увага в книзі приділена участі контр-адмірала російського флоту в битві під час російсько-турецької війни (1788 р.) на території Дніпровсько-Бузького лиману.

 

Тимирязев В. Одна из екатерининских мордашек на Черном море : [Джон Поль Джонс] / В. Тимирязев // Исторический вестник : ист.-лит. журн. – 1895, Т. 61, июль. - С. 174-200.

Стаття розпочинається цитатою з листа Катерини ІІ до князя Григорія Потьомкіна, в якому вона розповідає про прохання Джона Поля прийти на службу в російську армію. А вже в наступному листі до Потьомкіна Катерина писала, що Джон Пол – це людина, від якої не відмовляються і називає його другою морською людиною після адмірала Годя. А далі подано детальний опис морських діянь контр-адмірала. Наприкінці статті описано завершення життя легендарної особистості.

 

"Я ще не розпочинав бою!." : Джон Пол Джонс // Паталах, Олексій Юрійович. Новоросія / О. Паталах, С. Дяченко; ред. О. Алєферко. – Херсон : Наддніпряночка, 2013. – С. 222-235.

Відомий дослідник історії краю та дніпровсько-бузького козацтва у книзі «Новоросія» окремий розділ відводить Джону Полу Джонсу. Він розповідає про життєвий шлях контр-адмірала та зупиняється на участі Джонса в битві під час російсько-турецької війни (1788 р.) на території Дніпровсько-Бузького лиману.

Усі книжки можна прочитати, завітавши до Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Календар подій

    123
4 5 6 7 8910
11121314 15 16 17
181920 21 222324
25 26 27 28 29 30