Головна Новини «Є особливий час – час постаті в тумані, якій усе одно. Якій усе – любов…»

«Є особливий час – час постаті в тумані, якій усе одно. Якій усе – любов…»

13.02.2024 13:33

Щороку 14 лютого світ відзначає День закоханих, що також відомий як День святого Валентина. Це свято є одним з найромантичніших і найпопулярніших в різних країнах, хоча його походження досі залишається туманним та непідтвердженим.

Одна з найпопулярніших теорій полягає в тому, що День закоханих пов'язаний із ранньохристиянським мучеником Валентином. В історії було кілька мучеників з таким ім'ям, але найчастіше в оповідях згадується святий Валентин Римський, який жив у ІІІ столітті нашої ери і був ув'язнений за служіння християнам та проведення весіль для солдатів, яким імператор Клавдій ІІ забороняв одружуватися. Згідно з легендою, коли Валентина зловили і ув'язнили, він здійснив диво – зцілив сліпу дочку свого тюремника. Цей вчинок нібито навернув суворого тюремника до християнства. Валентина канонізувала католицька церква, а 14 лютого було встановлено як день його вшанування. Однак у 1969 році свято було виключене з календаря через відсутність історичних свідчень про життя святого.

Деякі історики вважають, що День святого Валентина пов'язаний з Луперкалією, давньоримським святом, яке відзначалося з 13 по 15 лютого. Під час Луперкалії молоді хлопці витягували імена дівчат із глека, щоби створити романтичні пари

Асоціація Дня святого Валентина з романтичним коханням була популяризована англійським поетом Джеффрі Чосером у 14 столітті. У своєму вірші «Parliament of Foules» Чосер писав: «Бо це було в День святого Валентина, коли всі птахи злітаються, щоб обрати собі пару».

Хоча День святого Валентина найчастіше асоціюється з романтичним коханням, у багатьох культурах він також відзначається як день вираження любові та вдячності друзям та сім'ї. У деяких країнах він відомий як «День дружби» або «День кохання та дружби».

Напередодні Дня усіх закоханих відділ наукової інформації та бібліографії вирішив зробити добірку книг про кохання, які однозначно доторкнуться до струн вашої душі, змусять посміхатися від щастя, а іноді і вдосталь поплакати.

12.09.2025
 
«Сучасні тенденції у світі медіаграмотності. Корисні інструменти для розвитку критичного мислення»: онлайн-зустріч для педагогічної спільноти Херсонщини
11.09.2025
 
Литва та Латвія: історичний шлях близьких і далеких
09.09.2025
 
«Жита і доля: між любов’ю та смертю»: читання та обговорення новели Григорія Косинки «В житах»
08.09.2025
 
Славні імена українців у назвах вулиць Херсона
05.09.2025
 
6 вересня – Всесвітній день читання книг
04.09.2025
 
Євген Чикаленко – аграрій, видавець, меценат, державник
03.09.2025
 
Перше після літніх канікул засідання розмовного клубу «Єдині»
03.09.2025
 
Поетичний простір пам’яті та надії: вечір вшанування Захисників і Захисниць України
01.09.2025
 
Осінні рядки й постаті в історії міста: Гончарівка для херсонців золотого віку
29.08.2025
 
Лонгин Цегельський – невтомний борець за волю і державність України (до 150-річчя від дня народження)

Календар подій

1 2 3 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
15161718192021
22232425262728
2930