Головна Новини «Героїчні казки» Ірини Мацко – подарунок стійким херсонцям від Людмили Суботіної

«Героїчні казки» Ірини Мацко – подарунок стійким херсонцям від Людмили Суботіної

01.04.2024 13:50

Одним із джерел поповнення книжкового фонду нашої незламної Гончарівки є подарунки численних друзів книгозбірні, які дбають про те, щоб у нашій бібліотеці були найкращі сучасні книги.

Днями бібліотека отримала такий подарунок від Людмили Суботіної, мами мужнього воїна Андрія Суботіна, який загинув під час оборони Маріуполя, а дружина якого Валерія Карпиленко стала найріднішою донечкою для пані Людмили.

Минулого року завдяки зусиллям Людмили Суботіної для користувачів нашої книгозбірні було проведено презентацію поетичної збірки Валерії Карпиленко «Квіти і зброя: Боже, я знаю, що тебе тут немає». А сама Валерія тривалий час перебувала у страшному воєнному рашистському полоні. Але, слава Богу, змогла повернутися на свободу. 

Пані Людмила подарувала читачам Гончарівки книгу Ірини Мацко «Героїчні казки» (Харків: Віват, 2024).

Серед квітучих садів і золотих ланів розкинулася казкова держава, де жив вільний і гордий народ. А в сусідній країні під владою жорстокого й боягузливого короля-курдупля Боїнька животіли люди сірі й залякані. Якось охопила того коротуна люта заздрість: вирішив він поневолити щасливий співучий народ і пішов на нього війною. Та постали проти нього сміливці… Пташка зі сталі, яка запалювала серця посеред темряви й болю. Відчайдушна Тайра, яка повертала воїнів до життя. Михайло у розлюченій вишиванці, міцнішій за будь-яку броню. Залізний Генерал повів у бій тисячі хоробрих воїнів.
Є серед героїв та героїнь книги і ніжна Нава та її коханий. Вони не втрачали надії на краще, жили кожною миттю побачення, ризикували, приймали сміливі рішення. Сильний Птах Любові Андрій та ніжна Нава Валерія. «Навіки кохана», – доноситься із небес.

Авторка книги підібрала влучні слова та передала неймовірною казкою справжнє кохання, любов, що зворушує читача до глибини душі. «… Невтішна Нава довго не могла змиритися з утратою і з тим, що коханого більше немає поруч. Та певної миті вона збагнула, що їхні долі переплетені навічно і він ніколи її не покине. І що слід їй і далі творити красу. Отож і взялася вона знов обертати слова на квіти, які щоразу підносили її високо-високо в небо. І тоді Птах Любові огортав її своїми крильми, і вона відчувала міцні й затишні обійми коханого, його захист, його силу…».

Герої книги перемогли й Боїнька, і Покору, і Дику Потвору, і Зло, і всю нечисть, яку війна принесла із собою. І до віку стоятимуть герої та героїні на сторожі миру та спокою: хтось на землі, а хтось на небі. І слава про них ширитиметься світом.

Хоча ця книга написана для діток, але не менш цікавою, повчальною і натхненною вона буде для дорослих.

Дякуємо, пані Людмило, за цей неоціненний подарунок!

Більше про книгу можна дізнатися тут.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031