Миротворці ООН – історія та сьогодення
Сьогодні, 29 травня, відзначається Міжнародний день миротворців ООН.
Міжнародні миротворчі операції як явище міжнародної політики стали практикуватися після 1945 року – року створення Організації Об’єднаних Націй. З моменту заснування ООН було проведено 71 миротворчу операцію під егідою організації. Географія активних операцій переважно охоплює Африканський континент та Близький Схід. Втім, «блакитні шоломи» також досі залишаються у Косово, на Гаїті та у зоні кашмірського конфлікту між Індією та Пакистаном.
Загалом, за даними ООН, у цих місіях зараз бере участь понад 95 тисяч військових та поліцейських. При цьому більшість солдатів у миротворчих контингентах становлять представники Південної Азії. ООН сплачує близько однієї тисячі доларів за участь у місії, що робить залучення до них особливо вигідним для представників цієї частини земної кулі, де середній дохід на душу населення є відносно низьким.
Ще у 2015 році, коли загальна кількість миротворчих сил ООН становила майже 106 тисяч осіб, їх планували збільшити більш, ніж на третину. Втім, за цей час, кількість «блакитних шоломів», навпаки, зменшилася. Читати далі.