Головна Новини Одна Україна, єдиний народ

Одна Україна, єдиний народ

15.08.2016 10:04

«Я - українець, а не малорос,
Пишаюсь родом тисячокорінним...
Тарас за мене мучився й боровсь,
Щоб я зродився зерням України».
В. Кочевсьний

25 років тому, у серпні 1991 р. в Україні відбулася подія, яка ознаме­нувала собою початок нової ери в історії нашої держави. У день, коли було проголошено Акт про незалежність України, здійснилась найзаповітніша мрія всіх поколінь українського народу, а 24 серпня стало найважливішою датою в Україні і відзначається як національне свято – День Незалежності України.
Незалежність і державність зріли у глибинах нашої тисячолітньої ми­нувшини і проростали навіть у часи бездержавності, національного та соціаль­ного гніту. Наш народ пам'ятає й пам'ятатиме радість перемог і гіркоту по­разок, тріумфи і приниження, героїв і відступників.

Проголошення незалежності започаткувало в країні масштабні, глибинні перетворення. В Україні відбулися суттєві зміни, але суспільству все ще складно дається розбудова держави. Країні потрібен свій вектор розвитку, який би грунтувався на ментальності українського народу, його культурі, традиціях і відповідав би національним інтересам.

Відзначаючи День незалежності України, необхідно наголосити: су­часним і майбутнім поколінням належить завершити те, за що боролись кращі представники українського народу. Ця висока мета має додати усім нам сил і натхнення.
Отже, Розум, Воля та Єдність – ось головні підвалини кожної дер­жавної доктрини.

До 25-річчя незалежності України відділ наукової інформації та бібліографії підготував:
- бібліографічний покажчик "Живи і міцній, Українська державо!" : Становлення української державності : хроніка подій 1991–2016 рр."
- віртуальну виставку «Живи і міцній, українська державо!»
- пам’ятку читачеві «Конституції незалежної України – 20 років».

12.09.2025
 
«Сучасні тенденції у світі медіаграмотності. Корисні інструменти для розвитку критичного мислення»: онлайн-зустріч для педагогічної спільноти Херсонщини
11.09.2025
 
Литва та Латвія: історичний шлях близьких і далеких
09.09.2025
 
«Жита і доля: між любов’ю та смертю»: читання та обговорення новели Григорія Косинки «В житах»
08.09.2025
 
Славні імена українців у назвах вулиць Херсона
05.09.2025
 
6 вересня – Всесвітній день читання книг
04.09.2025
 
Євген Чикаленко – аграрій, видавець, меценат, державник
03.09.2025
 
Перше після літніх канікул засідання розмовного клубу «Єдині»
03.09.2025
 
Поетичний простір пам’яті та надії: вечір вшанування Захисників і Захисниць України
01.09.2025
 
Осінні рядки й постаті в історії міста: Гончарівка для херсонців золотого віку
29.08.2025
 
Лонгин Цегельський – невтомний борець за волю і державність України (до 150-річчя від дня народження)

Календар подій

1 2 3 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
15161718192021
22232425262728
2930