Інші Гошкевичи: білоруська гілка відомого українського роду

Останнім часом серед істориків та краєзнавців зростає інтерес до генеалогічних студій. Проте, в українській історичній науці досі не систематизовано й не узагальнено інформацію про низку видатних родів, які брали активну участь у розбудові українського культурного і політичного життя протягом XVIII-ХХ ст. До таких «білих плям» відносимо й маловідому історію роду Гошкевичів, окремі імена якого тісно пов'язані з книговидавництвом, журналістикою, музейною справою, медициною, богослов’ям у Херсоні.
Але, окрім херсонських представників роду, свій слід в історії залишили й інші Гошкевичі. Цей український рід у ХІХ ст. розділився на кілька гілок. Деякі з них «пустили коріння» в Білорусі та відігравали там помітну роль. Найвідомішими з-посеред них були дипломат та сходознавець Йосип Антонович Гошкевич та священики Іван Іванович Гашкевич-старший та Іван Іванович Гашкевич-молодший.

Доповідач клубу Антон Костенко

Уроки їхнього життя та історичний контекст тієї епохи став темою останнього засідання клубу любителів історії «КЛІО».
Доповідь Антона Костенко, кандидата історичних наук, наукового співробітника сектору археології Херсонського обласного краєзнавчого музею, була захоплюючою, а ще він  пообіцяв слухачам провести цикл лекцій з історії роду Гошкевичів.

Хто не зміг побувати на засіданні, має можливість переглянути відео:

 

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031