Головна Новини Вчителям історії Херсонщини про фейки та сайт Гончарівки

Вчителям історії Херсонщини про фейки та сайт Гончарівки

10.04.2023 13:49

Проєкт «Школа інформаційного комфорту», що діє на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, не втрачає своєї актуальності. На чергове заняття в рамках даного проєкту завітала група вчителів-істориків, які проходять підвищення кваліфікації на базі Херсонської академії безперервної освіти.

Під час тренінгу було  розглянуто приклади найостанніших фейків, які стали поширюватися в мережі Інтернет, зокрема, в результаті активного обговорення купівлі ліків за рецептами. Особливу увагу було звернено на критерії достовірності джерел інформації.

Під час другої частини зустрічі вчителі дізналися багато цікавого з  лекції «Фейки в історії Херсона» від історика, краєзнавця, журналіста Єгора Сидоровича. Фейк про катакомби й підземелля, феномен «вічного сну» Бегуна, «кривава різанина на Потьомкінській» тощо – усе це викликало жваве обговорення. Ці, з одного боку веселі історії, насправді слугують застереженням, що й до певних подій в історії слід відноситися з обережністю та перевіряти їхню достовірність.

Практичні вправи та онлайн-тестування, проведені в ході тренінгу, дозволили учасникам зустрічі перевірити свою обізнаність із даної теми, – і з цим завданням вчителі впоралися дуже успішно. А це означає, що наші зустрічі приносять користь.

Завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Лілія Віжічаніна детально ознайомила педагогів із можливостями сайту бібліотеки, звернула увагу на електронні ресурси книгозбірні та на такі віртуальні проєкти, як «Віртуальний бібліограф», «Краєзнавство Таврії» та «Музей книги».
А вчителі зі свого боку поділилися, що часто використовують ресурси сайту в підготовці та проведенні уроків історичного краєзнавства.

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27282930