Головна Новини Вчителям історії Херсонщини про фейки та сайт Гончарівки

Вчителям історії Херсонщини про фейки та сайт Гончарівки

10.04.2023 13:49

Проєкт «Школа інформаційного комфорту», що діє на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, не втрачає своєї актуальності. На чергове заняття в рамках даного проєкту завітала група вчителів-істориків, які проходять підвищення кваліфікації на базі Херсонської академії безперервної освіти.

Під час тренінгу було  розглянуто приклади найостанніших фейків, які стали поширюватися в мережі Інтернет, зокрема, в результаті активного обговорення купівлі ліків за рецептами. Особливу увагу було звернено на критерії достовірності джерел інформації.

Під час другої частини зустрічі вчителі дізналися багато цікавого з  лекції «Фейки в історії Херсона» від історика, краєзнавця, журналіста Єгора Сидоровича. Фейк про катакомби й підземелля, феномен «вічного сну» Бегуна, «кривава різанина на Потьомкінській» тощо – усе це викликало жваве обговорення. Ці, з одного боку веселі історії, насправді слугують застереженням, що й до певних подій в історії слід відноситися з обережністю та перевіряти їхню достовірність.

Практичні вправи та онлайн-тестування, проведені в ході тренінгу, дозволили учасникам зустрічі перевірити свою обізнаність із даної теми, – і з цим завданням вчителі впоралися дуже успішно. А це означає, що наші зустрічі приносять користь.

Завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Лілія Віжічаніна детально ознайомила педагогів із можливостями сайту бібліотеки, звернула увагу на електронні ресурси книгозбірні та на такі віртуальні проєкти, як «Віртуальний бібліограф», «Краєзнавство Таврії» та «Музей книги».
А вчителі зі свого боку поділилися, що часто використовують ресурси сайту в підготовці та проведенні уроків історичного краєзнавства.

08.05.2025
 
Розмова про традиції, звичаї та ритуали
07.05.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: ментальне здоров’я і щоденні ритуали – тема для роздумів і розмов
06.05.2025
 
Дезінформація в соцмережах та розвагах: онлайн-тренінг для херсонських педагогів
01.05.2025
 
Депортація кримських болгар крізь призму родинної історії
30.04.2025
 
Історія в датах і постатях: онлайн-презентація «Календаря знаменних та пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу»
29.04.2025
 
Як отримати повторні свідоцтва та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні
27.04.2025
 
Як зареєструвати шлюб в Україні під час війни. Шлюб з військовослужбовцем
24.04.2025
 
Граємо, читаємо, міркуємо: квітнева зустріч «єдиних»
24.04.2025
 
Презентація роману Ірини Ковальчук «Мої діти війни. Рік надії»
23.04.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: навколосвітня подорож через світлини та спілкування зі «смаком» свіжої риби

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031