Головна Новини «Найкращі вірші пишуться вночі…»: творча зустріч з поеткою Тетяною Череп-Пероганич

«Найкращі вірші пишуться вночі…»: творча зустріч з поеткою Тетяною Череп-Пероганич

01.06.2024 08:07

Травнева зустріч проєкту «Мовно-поетичні лелітки» традиційно відбулася в останню п’ятницю місяця. Цю зустріч можна по праву назвати сповненою сонця і добра.

Разом із нашою надзвичайно світлою гостею Тетяною Череп-Пероганич, письменницею, журналісткою, перекладачкою, волонтеркою та громадською діячкою ми відкривали красу українського слова.

Пані Тетяна розповіла, що сама вона з вчительської родини та з дитинства мріяла стати журналісткою. П'ятнадцять років пропрацювала на Чернігівщині в журналістиці. Вірші писала сама для себе, але якось тато сказав: «У тебе вже їх стільки, треба з ними щось робити». Пані Тетяна поїхала до Ніжина в друкарню, де зустріла письменника Олександра Астаф’єва, який редагував і написав передмову до її першої маленької поетичної збірки «Ідуть дощі».

На сьогоднішній час вже видано 13 книжок письменниці. Це і поезія, і проза, для дітей та для дорослих.

Під час зустрічі, яка промайнула на одному подиху, присутні поринули у прекрасний світ поезії. Пані Тетяна читала свої твори різних жанрів: це і вірші про жінок, і про війну, і веселий дитячий вірш «Гуси-гуси…». Сльози навернулися на очі, коли слухали прозовий твір «Пробач мені, мамо». Розумієш, як же мало іноді ми приділяємо уваги нашим матусям, забуваємо просто зателефонувати… Пані Тетяна розповіла, що більше місяця не завжди мала зв’язок зі своєю мамою, яка перебувала в окупації. Єдиною можливістю якось пережити той біль та тривогу – стала поезія, яка надрукована у книзі «20 віршів про Маму». Саме з цією збіркою пані Тетяна й приїхала до мами одразу після деокупації.

Наостанок цієї щемливої зустрічі прозвучав напрочуд легкий та світлий вірш про плинність людського життя «Дороги Ванеси».

Пані Тетяна своїми творами досягла глибин душі кожного з учасників зустрічі та підняла звідти все світле та щире. Найкраще про цей вечір можна сказати словами одного з гостей: «Поезія ваша по дівочому емоційна і чуттєва. Навіть тема війни несе позитив і надію. Дякую вам щиро за цю зустріч. Дякую за натхнений відпочинок душею!».

І ми щиро дякуємо нашій чудовій гості за світло душі і прекрасну поезію!

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031