Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини «Україно моя, ти єдина!»

«Україно моя, ти єдина!»

25.01.2018 13:51

В історії кожного народу є події, які визначають його подальшу долю. І горе тому, хто не знає свого минулого та не вміє робити висновків з історичних помилок. Нинішній доленосний період України – це не лише боротьба за цілісність та незалежність, це історичний шанс довести всьому світу, що наша держава заслуговує на щасливе майбутнє. Своєю гідністю й мужністю це доводять сьогодні українці. І вкотре нагадують собі й іншим націям: ворога можна перемогти лише разом.

22 січня 1919 року представ­ники двох держав – Української Народної Республіки і Західно­української Народної Республіки урочисто проголосили в Києві на Софійському майдані Акт Злуки. Ця подія назавжди увійшла в но­вітню історію держави як символ волевиявлення народу на шля­ху до політичної та економічної незалежності, до соборності, об'єднання земель, на яких про­тягом століть жили наші предки.

І цей день назавжди зали­шиться в пам'яті українського народу як свято Соборності України. Ідея єдності була тим гас­лом, що об'єднувало патріотичні верстви української нації, провідною зіркою, що світила в найтяжчі часи, надихала на бо­ротьбу за волю і незалежність.

Саме 99-річниці Акту Злуки було присвячено інтегроване засідання клубів «Дивослово» та «КЛІО». Працівники сектору соціокультурної діяльності Віталіна Волкова та Аліса Тютюнникова допомогли присутнім перенестися в ті буремні роки. Учасники клубу також мали змогу висловити свою думку з приводу того, від чого залежить сьогодні єдність українців, як її зберегти. З приводу того, що є головним об´єднуюючим чинником для українців від Заходу до Сходу – віра, національна ідея, спільні політичні переконання чи щось інше – розгорнулась палка дискусія. Обговорювали й те, наскільки важливо було мати сильну армію у буремні 1917-1920 рр., коли Україна активно боролася за свою незалежність, і сьогодні, коли цілісність наших земель під великою загрозою.

Не залишили нікого байдужим відеокадри з телевізійної програми «Тема дня» місцевого телебачення про те, яким було життя на Херсонщині у революційні 1917-1920 рр.

Неабиякий інтерес присутніх також викликав перегляд літератури, присвячений темі соборності України. А наприкінці заходу всі разом заспівали дуже проникливу пісню «Країно моя».

Цього повчального історичного уроку ми не повинні забувати, особливо в нашій теперішній складній ситуації. Тому тема єдності українських земель ще неодноразово буде обговорюватися під час засідань клубів.

Календар подій

 123456
78910111213
1415 16 17181920
2122 23 24 252627
28 29 3031