Головна Бібліографічний всеобуч Літературно-бібліографічні студії Вчитися - легко і з задоволенням...: про роботу літературно-бібліографічних студій 2014

Вчитися - легко і з задоволенням...: про роботу літературно-бібліографічних студій 2014

Насмілюся стверджувати, що наші літературно-бібліографічні студії з кожним роком стають все більш популярними.
11 березня 2014 року у відділі наукової інформації та бібліографії панувало помітне пожвавлення. Тут зібралися провідні бібліографи обласних бібліотек міста, бібліотек ВНЗ, музеїв; викладачі, студенти Херсонського училища культури - всі, хто цікавиться питаннями бібліографічної діяльності, книговидавництва, літературознавства. І, судячи з відгуків про цей захід, учасники не пошкодували витраченого часу.
Спочатку вони з величезною цікавістю прослухали доповідь «Звуковий автограф поетів Срібного століття», з яким виступила бібліотекар відділу рідкісних і цінних видань Олена Петренко. Хочеться відзначити креативність її підходу до висвітлення цієї теми. Розповідь про поезію Срібного століття нагадував такий собі мікс з віршів Блока, Маяковського, Ахматової у виконанні учнів училища культури; кліпів, створених за мотивами творів поетів Срібного століття; бібліографічного огляду прижиттєвих видань І. Буніна, О. Блока, В. Маяковського, С. Єсеніна, А. Ахматової, О. Мандельштама з фондів нашої бібліотеки... А родзинкою доповіді стали «голоси з минулого» - з фонотеки поетичної авторської декламації поетів Срібного століття. Пізнавальним був і екскурс в історію звукозапису.
Не менше зацікавлення викликала консультація провідного бібліографа Лілії Віжічаніної «Критерії оцінки достовірності інформації в Інтернеті». Важливість цієї теми було визначено реаліями сьогоднішнього дня, які дають підставу стверджувати, що ми живемо в епоху інформаційних війн. У цих війнах виграє тільки той, хто володіє знаннями та вміннями для оцінки достовірності інформації. У ході консультації було надано практичні рекомендації з цього питання.
Сюрпризом для присутніх стала міні-презентація книги відомого місцевого краєзнавця Віктора Хмеля «Херсонские истории, предания и были», яка щойно вийшла у світ. Бібліографам випала честь першими побачити її. Книгу представила редактор видавництва «Наддніпряночка» Юлія Майєр.
А потім були чаювання, обмін досвідом роботи, думками...
Розставалися з рішучим наміром зустрітися через рік.
А може, й раніше...

План роботи літературно-бібліографічних студій

1. Вступне слово (Неділько Л. В., заст. директора з наукової роботи)

2. «Звуковий автограф поетів Срібного століття…»: Бібліографічний огляд (Петренко Олена,  бібліотекар відділу рідкісних та цінних видань)

3. «Критерії оцінки достовірності інформації в Інтернеті»: Консультація (Віжічаніна Лілія,  пров. бібліограф ІБВ)

4. «Книжкова продукція "Наддніпряночки" – данина рідній землі»: Огляд видань за останні роки (Майнер Юлія, редактор видавництв "Наддніпряночка")

5. Ділимося досвідом (представники усіх бібліотек)

6. Нові довідкові та бібліографічні видання (2012-2014рр.): Виставка-перегляд. (Федько Т.С., головний бібліограф ІБВ)

Коментарі

Оленка
14.03.2014 05:48

Дякуємо, колеги, за чудовий захід!

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1
23 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031