Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Наш відділ Правове довідкове бюро Право та закон для кожного Верховна Рада України змінила порядок доведення до відома населення законодавчих актів

Верховна Рада України змінила порядок доведення до відома населення законодавчих актів

Верховна Рада України змінила порядок доведення до відома населення законодавчих актів

Народні депутати підтримали новий порядок доведення до відома населення прийнятих нормативно-правових актів, з чим, згідно з Конституцією, пов'язано їх вступ в силу.
Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційного опублікування законів України та інших нормативно-правових актів» прийнятий на засіданні Верховної Ради 2 жовтня 2018 р.

Документом встановлено, що доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється шляхом їх:
1) офіційного оприлюднення (опублікування) відповідно до Закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями);
2) висвітлення аудіовізуальними ЗМІ;
3) розміщення на офіційних сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
4) розміщення іншим способом, визначеним законом.

Зміни передбачені у зв'язку з роздержавленням газет «Голос України» і «Урядовий кур'єр» без права їх перетворення в офіційні друковані видання. Тому і пропонується не поширювати дію Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» на ці газети.
Також передбачено, що публікація законів та інших актів Верховної Ради України в газеті «Голос України» і далі буде вважатися офіційним оприлюдненням (опублікуванням), а офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів буде здійснюватися в газеті «Урядовий кур'єр».
Крім того, передбачено, що при виявленні невідповідності опублікованого Закону робляться поправки в офіційній електронній версії тексту акту в базі даних «Законодавство України» на офіційному веб-сайті Верховної Ради.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів»

Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законів України:
1. У статті 139 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14-17, ст. 133; 2011 р., № 10, ст. 64):
- друге речення частини першої викласти в такій редакції: "Публікація законів та інших актів Верховної Ради у цих друкованих засобах масової інформації є офіційним опублікуванням";
- частину третю доповнити словами "а також здійснюються відповідні виправлення в офіційній електронній версії тексту акта у базі даних "Законодавство України" на офіційному веб-сайті Верховної Ради";
- доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Крім офіційного опублікування, закони, постанови та інші акти Верховної Ради також доводяться до відома населення шляхом їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Верховної Ради".
2. Частину п’яту статті 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 13, ст. 222) викласти в такій редакції:
"5. Офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів України здійснюється в газеті "Урядовий кур’єр" та Офіційному віснику України, а також в інших офіційних друкованих виданнях і друкованих засобах масової інформації, визначених законом. Крім того, акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України".
3. Частину другу статті 8 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 1, ст. 1; 2016 р., № 3, ст. 34) доповнити словами "крім випадків, передбачених законом".
4. Закон України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 49, ст. 299 із наступними змінами) доповнити статтею 21-1 такого змісту:
"Стаття 21-1. Доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів
Доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється шляхом їх офіційного опублікування відповідно до закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями), висвітлення аудіовізуальними засобами масової інформації, оприлюднення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також в інший спосіб, визначений законом".
5. Частину другу статті 1 Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 3, ст. 34) доповнити абзацом другим такого змісту:
"Дія цього Закону не поширюється на газети "Голос України" та "Урядовий кур’єр", що відповідно до законодавчих актів здійснюють офіційне опублікування законів України та інших нормативно-правових актів".
II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

м. Київ
2 жовтня 2018 року
№ 2578-VIII   Президент України П. Порошенко

Радимо почитати:

  1. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів» // Відомості Верховної Ради України. – 2018. – № 44 – С. 23 ; Офіційний вісник України. – 2018. – № 84. – С. 9.
  2. Легін Л. М. Право на інформацію про нові закони та інші правові акти / Л. М. Легін // Держава і право. Сер. Юридичні науки. – 2016. – № 71. – С. 338-349. – Бібліогр. наприкінці ст.
  3. Рада изменила порядок доведения до сведения населения законов // Юридическая консультация. – 2018. – № 19. – С. 1.

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031