Головна Бібліографічний всеобуч Літературно-бібліографічні студії Весняні літературно-бібліографічні студії - 2019

Весняні літературно-бібліографічні студії - 2019

02.04.2019 06:06

28 березня 2019 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара у відділі наукової інформації та бібліографії пройшли чергові літературно-бібліографічні студії, на яких були присутні бібліографи обласних бібліотек міста, вузів, коледжів, музеїв і всі ті, хто цікавиться питаннями бібліографії, книговидавництва, літературознавства.
Як і раніше, програма студій була цікавою та насиченою, а атмосфера занять – проникнута духом творчості і ароматом весни.
За цей день вдалося зробити багато.

Студійці здійснили захоплюючу віртуальну екскурсію з Ольгою Лянсберг (зав. відділом наукової інформації та бібліографії) в минуле. Під час  її доповіді «З історії книговидавництва в Херсоні» звучали старі назви вулиць нашого міста, адреси друкарень, імена їх власників, книговидавців і книгопродавців. Інтерес слухачів викликала і презентація каталогу місцевих видань «Надруковано в Херсоні. 1842-1991» (укладач Лянсберг О.В.). У 2018 році ХОУНБ ім. Олеся Гончара представила цей каталог на конкурс «Краща книга Херсонщини» (номінація «Найкраще історико-краєзнавче видання»). Історики, краєзнавці, працівники бібліотек і музеїв – всі, хто вивчає та популяризує знання про Херсонщину, високо оцінили книгу.

Дуже змістовною була консультація Лілії Віжічаніної (гол. бібліограф) «Популяризація сучасної української художньої літератури: традиції та інновації». Сподіваємося, що її особистий досвід роботи в цьому напрямку, запропоновані форми і методи пропаганди книги будуть використані бібліотекарями інших систем і відомств.
Сьогодні питання стандартизації висвітлюються, як правило, в спеціалізованих виданнях, які доступні не всім, тому виступ Тетяни Сватули (зав. науково-методичним відділом) «Нові національні стандарти «Інформація та документація», гармонізовані з міжнародними стандартами» викликав неабиякий інтерес і питання слухачів.

Під час роботи літературно-бібліографічних студій всі учасники мали можливість познайомитися з новими виданнями з питань книгознавства та бібліографії, представленими на виставці-перегляді у відділі наукової інформації і бібліографії.
Вже стало доброю традицією в програму проведення студій включати відвідування відділу рідкісних і цінних видань. Цього разу Олена Фетісова (провідний бібліотекар) презентувала нам виставку «Шляхи української книги: до витоків українського друкарства». Це була захоплююча розповідь про праці Івана Федорова, Петра Мстиславця, про українські друкарні 16-го століття при Києво-Печерській лаврі, в Новгороді-Сіверському, Чернігові, Львові.

Дуже пізнавальним для учасників студій стало відвідування майданчика MakerSpace в секторі технічних видань. Це унікальний навчальний простір, організований з метою творчого розвитку особистості. Головний бібліотекар відділу обслуговування Юлія Алексєєва розповіла про величезні можливості використання технічних новинок в обслуговуванні читачів, в оформленні книжкових виставок і т.д. Студійці познайомилися з дуже специфічним за своїми характеристиками обладнанням. Це: 3D-ручки Smartpen-2, Lego Mindstorms EV3, електрична швейна машинка Janome Decor, плотер Silhouette CAMEO 3, інфрачервоний медичний термометр TM-65Е, барометр-анероїд мембранний метеорологічний, мультиметр Mastech MS8238. Всі мали можливість оцінити представлені технічні новинки в роботі.
Чудовим завершенням роботи літературно-бібліографічних студій стало відвідування виставки «Сонячна палітра Олексія Шовкуненка» в Херсонському художньому музеї. Гідом по експозиції була Владислава Дяченко (заст. директора з наукової роботи ХОХМ). Її емоційна розповідь про життя та творчість українського художника, ім'я якого носить музей, була насичена цікавими фактами і подробицями.

Дякую всім учасникам літературно-бібліографічних студій за прекрасний, насичений корисною інформацією день, за радість спілкування з колегами!

Лянсберг Ольга
зав. відділом наукової інформації і бібліографії
ХОУНБ ім.Олеся Гончара

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930