Головна Наш відділ Наші друзі Міський клуб любителів книги «Кобзар» Засідання клубу "Кобзар" «Вік живи - вік учись ...»: Юрій Хільчук став студентом Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича

«Вік живи - вік учись ...»: Юрій Хільчук став студентом Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича

7 лютого 2015 року відбулося чергове засідання клубу.
Засідання не зовсім звичайне. Два роки тому в ряди членів клубу влився Юрій Хільчук. Усім запам'яталася грунтовна доповідь Юрія, присвячена творчій біографії Джона Мільтона і його безсмертному творінню - поемі «Втрачений рай», її перекладам і виданням. Однак, з осені цього року Юрій перестав відвідувати засідання, що не могло не викликати здивування членів клубу. Тим більше, що він давно готував доповідь на тему «Ногачевський - єдиний літописець Бізюкова монастиря». Виявляється, наш шанувальник Мільтона поступив до Чернівецького національного університет ім. Юрія Федьковича - одного із найстаріших університетів України.
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича - це справжня архітектурна пам'ятка, «серце Чернівців». Його було засновано за наказом імператора Франца Йосифа (Австро-Угорщина) 4 жовтня 1875 року. Тоді в ньому було тільки три факультети: теологічний, філософський і юридичний. У радянський період це був єдиний теологічний факультет в системі освіти на Україні. На території університету донині знаходиться діюча християнська церква. Зараз факультет називається філософсько-теологічним. Саме на цьому факультеті і вчиться Юрій Хільчук.
Прибувши на канікули після успішно зданої сесії, Юрій відвідав клуб «Кобзар». І більше того - провів засідання. Це була найцікавіша розповідь про Чернівці та своє навчання в університеті.
Цікаво було дізнатися, що в 2011 році Центральний і два інших корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зарахували до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як колишню резиденцію православних митрополитів Буковини і Далмації у Чернівцях. Це третій архітектурний пам'ятник, який знаходиться під охороною ЮНЕСКО в нашій країні. Зараз на Україні 2 пам'ятники - це Києво-Печерська Лавра і стара частина Львова.

Календар подій

     12
34 5 6 789
101112 13 14 15 16
171819 20 2122 23
242526272829