«Всі ми різні, але всі ми рівні»: до Міжнародного дня толерантності (терпимості)
16 листопада 1995 р. держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості. За пропозицією ООН, з 1996 р. щорічно у всьому світі цього дня відзначають Міжнародний день толерантності (терпимості) .
У Декларації йдеться про необхідність утвердження ідеалів терпимості у сучасному суспільстві, оскільки терпимість є не тільки важливим принципом, але й необхідною умовою миру та соціально-економічного розвитку усіх народів.
У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Але мабуть, найточніше значення слова толерантність витлумачує приписуваний Вольтеру афоризм: «Не поділяючи ваших переконань, я життя віддам, захищаючи ваше право їх висловлювати». Іншими словами, кожен вільний дотримуватиcm своїх переконань і має визнавати це право за іншими.
На жаль, останнє десятиліття принесло людству багато зла, агресії та випадків нетерпимості по відношенню до представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування – це ті явища, яким не повинно бути місця в 21 столітті. Широкомасштабний геноцид повинен змусити кожну людину замислитись над своїми особистими вчинками, оскільки толерантність потрібно проявляти не тільки на рівні держав та націй, а й на рівні спілкування між близькими людьми.
Відді наукової інформації та бібліографії підготував пам’ятку «Міжнародний день толерантності».