Іван Нагірняк - живописець слова: до 75-річчя від народження митця
25 березня 1949 році в живописному селі Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області народився Іван Семенович Нагірняк – український поет, прозаїк, драматург, публіцист, нарисовець, громадсько-політичний діяч. Його батько, Семен Іванович, мав мудру голову і золоті руки, мати, Юхимія Миколаївна – чуйне і добре серце, знала багато пісень і колядок, була цікавим оповідачем. Пошанівок до української пісні, народних оповідань передали й сину Івану, донькам Марії та Євгенії.
Отримавши атестат про середню освіту і срібну медаль, Іван Нагірняк вступав до Чернівецького університету на філологічний факультет, але не пройшов за конкурсом. Деякий час працював помічником майстра на тракторній бригаді рідного села.
У 1967 році вступив у Київський політехнікум зв'язку і здобув технічну професію. На факультеті журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка здобув вищу освіту (1974-1980) за спеціальністю журналіст. У вищі І. Нагірняк зустрівся з Петром Оларом – майбутнім кінорежисером, поетом, журналістом, засновником радіо «Українська хвиля з Європи». Вони дружили сім’ями до останнього кроку Івана по дорозі до вічності. Пізніше П. Олар видасть книгу спогадів « Живі в моїм серці», до якої буде включено і спогад про Івана Семеновича – «Іван Нагірняк – відомий та невідкритий нами у майстерності слова з яким я вчився писати, жити і любити…». Читати далі.