Головна Новини «#Знайомі/Незнані»: презентація збірника авторських літературно-мистецьких сценаріїв заходів Ірини Садули

«#Знайомі/Незнані»: презентація збірника авторських літературно-мистецьких сценаріїв заходів Ірини Садули

29.02.2024 07:17

На останньому зимовому «Літературному вечорі з Гончарівкою» було по-особливому тепло і натхненно. Ми познайомилися з Іриною Садулою – щирою й талановитою людиною, дослідницею, авторкою книг з історії рідного краю, учителькою української мови та літератури Угринівського ліцею Івано-Франківської області. Вона 9 років працює вчителькою, є авторкою трьох книг: про історію свого села «Тязів. Пам'ять серця», «Просили мама, просили тато... Тязівське весілля» і «#Знайомі/Незнані». А ще планує видати книгу творчих робіт своїх учнів.

На зустрічі пані Ірина презентувала свій збірник літературно-мистецьких сценаріїв заходів, присвячених видатним митцям – Тарасу Шевченку, Лесі Українці, Ліні Костенко, Івану Малковичу, Мар’яні Савці, Катерині Білокур, Квітці Цісик та іншим під назвою «#Знайомі/Незнані». У книзі представлено напрацювання за 2015-2023 рр. Видатні митці постають справжніми, самобутніми, а їхнє життя і творчість не може не захоплювати.

Пані Ірина розповіла, як з’явилася сама ідея написання збірника сценаріїв: у 2015 р. вона написала перший сценарій про Ліну Костенко і посіла призове місце на всеукраїнському конкурсі. Пані Ірина дуже захоплюється творчістю Миколи Вінграновського й хотіла провести захід про його творчість, та в інтернеті не знайшла сценарію. Написала сама, провела, все вдалося. Й так почали створюватися інші авторські сценарії. Пані Ірина зізналася, що не зупиняється на біографічних даних письменників, бо все це легко можна знайти в інтернеті. Їй важливо показати в своїх сценаріях саме маловідомі факти та познайомити дітей з мало читаними текстами віршів.

Збірник складається з двох частин: розлогі сценарії і короткі мініатюри.

А ще присутні з великим задоволенням прослухали вірші творчих учнів пані Ірини: Петра Сокальського про мову та Ані Яремко «Мамо, ми змогли».  Твір Петра став епіграфом до збірки сценаріїв. А вірш Ані є в мініатюрі до Дня героїв.

В основі даного збірника – художньо-естетичний принцип. Герої книги «оживають» перед читачем через вірші, спогади, листи, інтерв’ю. Родзинкою книги є сценарій про видатну українку-мандрівницю Софію Яблонську, сценка «Афіші і троянди». Всі відеоматеріали мають QR-коди, книга містить рідкісні світлини митців і посилання на використані джерела.

Було неймовірно приємно та познайомитися з такою талановитою та закоханою в мову і свою справу людину.

Ми здійснили незабутню натхненну мандрівку сторінками цієї книжки. У багатьох присутніх з’явилося безліч ідей, як використовувати ці сценарії. Дуже дякуємо нашій гості за цей змістовний захід!

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930