Головна Новини "Ми мусимо навчитися чути себе українцями"

"Ми мусимо навчитися чути себе українцями"

03.11.2021 13:50

Цього року всі українці відзначали знакову подію – 30-річчя проголошення незалежності України.

30 років тому мрія багатьох поколінь втілилася в життя: ми стали вільною та незалежною державою!

Вже стільки років Україна існує як незалежна держава на мапі світу. Так що ж «вдалося» зробити за ці роки громадянам? Що українці «змогли»? На що виявилися «здатні»? 

Знайти відповіді на ці запитання вам допоможе книга «30 років Незалежності України: наукове осмислення. Бібліографія / упоряд. Д. Г. Стегній ; ред. З. Х. Мусіна ; наук. ред., вступ. ст. : Г. В. Боряк, В. В. Головко ; дизайн і верстка К. Г. Русанівський ; відп. за вип. А. В. Скорохватова. – Київ : Вид. дім «Вініченко», 2021. – 635 с.

Цей бібліографічний покажчик підготувала до ювілейної річниці української держави Національна історична бібліотека України (НІБУ). Обравши таку назву, укладачі намагалися звернути увагу на різноманітність поглядів авторів, їхнє суб’єктивне бачення шляхів розвитку країни. Науковий супровід видання виконано вченими Інституту історії України НАН України.

У бібліографічному покажчику здійснено спробу зібрати літературу з даної теми, яка хронологічно охоплює період від початку демократизації українського суспільства, так званої «перебудови», до теперішнього часу, і висвітлює найбільш важливі процеси розвитку держави.

Джерельну базу видання склали фонди і бібліографічні напрацювання НІБУ, електронні ресурси наукових установ, навчальних закладів та бібліотек України, офіційні сторінки громадських організацій і публічних людей у соціальних мережах, інтернет-ресурси.

Документальний масив посібника містить бібліографічні записи книг, статей, публікацій із періодичних та продовжуваних видань, наукових і тематичних збірників, матеріалів конференцій, «круглих столів», авторефератів дисертацій, що надруковані в Україні та за її межами з 1986 по 2021 рік. Укладачі не ставили за мету охопити весь масив літератури, виданий за цей період. Загальна кількість бібліографічних записів становить 4988 позицій. Відбір джерел завершено в червні 2021 року.

Матеріал згруповано у дванадцяти тематичних розділах. Окремої уваги заслуговує сьомий розділ покажчика. Упорядники прагнули показати витоки агресії Російської Федерації щодо України. Розділ містить літературу про окупацію Криму, переслідування кримськотатарського народу, війну на Сході України, наслідки злочинних дій, що призвели до людських і матеріальних втрат, гібридні інформаційні атаки, фейки і міфи, направлені проти нашої країни. Приділено увагу вшануванню пам’яті захисників України, добровольчим батальйонам, волонтерському руху.

З цією книгою можна ознайомитися у відділі наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

А ще нам дуже приємно, що в даній книзі згадано і покажчик нашої колеги-бібліографа Тетяни Федько "Конституція незалежної України: шляхи реалізації та реформування : реком. бібліогр. покажчик" (Херсон : ХОУНБ імені Олеся Гончара, 2007).

Чекаємо на вас!

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 161718192021
22232425262728
2930