Головна Новини Державне свято – День Конституції України

Державне свято – День Конституції України

27.06.2020 10:59

Конституція України – це не лише Основний Закон, акт найвищої юридичної сили, а й втілення досягнень наукової думки держави, відображення ментальності народу, його прагнень і сподівань, встановлення та гарантування функціонування політичної, економічної, соціальної систем сус­пільства. Розуміння Конституції ґрунтується на тому, що, увібравши в себе зарубіжний консти­туційний досвід, вона набула якості як внутрішньодержавного, так і міжнародно-правового до­кумента. А з урахуванням наявного вітчизняного досвіду Конституція – документ з найбільшою легітимністю.

Наукова дискусія довкола Конституції Укра­їни, що не вщухає і сьогодні, порушила питання вибору сучасної оптимальної стратегії розвитку країни. Ще й досі, опісля більш як двох десятиліть незалежності України, проблеми та формулюван­ня самих варіантів стратегії  її розвитку й донині є найбільш дискутованими і водночас невизначеними. Ще й досі відсутні загальнометодичні та поня­тійні принципи у вирішенні цього питання.

Кожна нова політична сила в Україні, яка приходить до влади, одним з перших пріоритетів для себе визначає необхідність внесення змін до Конституції, її вдосконалення. Проте сьогодні не лише для політиків, а й для експертів і суспіль­ства очевидно: найкраща Конституція та, яка ви­конується. Саме тому головним завданням і уро­ком для українського політикуму повинно стати неухильне виконання норм Конституції без нама­гання переписати її на догоду тимчасової влади. Тільки за таких умов сучасна українська Консти­туція стане Основним Законом як для громадян, так і для влади.

Відділ наукової інформації та бібліографії пропонує Вам ознайомитися з матеріалами, присвяченими Конституції України: «Конституція незалежної України: шляхи реалізації та реформування: рек. бібліогр. покажч.», «Конституції незалежної України – 20 років: (пам’ятка читачеві)», «Конституційне реформування в сучасній Україні (пам’ятка читачеві)» та Юзьков Леонід Петрович - конституціоналіст, перший Голова Конституційного Суду України.

Календар подій

   1234
567 8 91011
121314151617 18
192021 22 23 24 25
2627 28 293031