Фіалко Н. Дві обручки

Лілія Віжічаніна, бібліотекар,
викладач Безкоштовних курсів української мови у Херсоні

Вся історія українців ХХ століття у романі Ніни Фіалко «Дві обручки»

Дуже рекомендую прочитати кожному українцеві – незалежно від віку і статі, політичних та етичних переконань.
Ця книга відкриває неупереджену історію українців, які потрапили під владу різних ворогів – Польщі і Росії, про високий патріотизм тернопільської молоді, яка замість того, аби створювати власні родини, народжувати дітей, будувати оселі, здобувати вищу освіту, віддавала життя за Україну. Це книга про життя високоморальних українців у нестерпних умовах радянських таборів. А ще – про схрещення поглядів двох поколінь на події, які відбувалися на теренах західних областей України у сорокових роках. Чи можливе примирення людей на схилі віку, які в молодості мали абсолютно протилежні погляди на життя? Чи вийде заміж Слава за свого коханого Арсена, дідусь якого був причетних до катувань вагітної подруги Славиної бабусі? Чи оцінила Україна патріотизм західноукраїнської молоді? Чому Україна вчергове опинилася без єдиного лідера, здатного раз і назавжди утвердити її незалежність? І які величезні, надшкідливі наслідки мала «совєтізація» Тернопільщини та іншої території Західної України? На ці запитання ви знайдете відповіді в романі.
А ще це роман про особливу, надлюдську – фізичну, емоційну витривалість українських жінок, життя яким посилає такі складні випробування – а їм усе під силу, бо вони вірять в Божу підтримку.
Та найдивовижнішим є те, що роман був написаний у 2011 році, коли ми ще не знали подій Майдану, війни на Сході, не говорили про «ватників» чи «тітушок». А Ніна Фіалко вже показала в романі, на що здатна молодь зі Сходу України, готова за один день відстояти декілька мітингів і підтримати різні партії – мовляв, «гроші не пахнуть…» А сьогодні ось маємо те, що маємо.
Приготуйте бром, чи щось інше заспокійливе, носову хустинку, і виділіть приблизно 8 годин часу на те, щоб знайти раз і назавжди відповіді на багато запитань нашої складної української історії.

Календар подій

      1
23 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031