Головна Новини Вишиванка – генетичний код українців

Вишиванка – генетичний код українців

20.05.2021 10:19

Серед безлічі травневих свят є одне дуже молоде, але особливе – Всесвітній день вишиванки. Цього року його святкують вп'ятнадцяте.

Напередодні свята учасники клубу «Дивослово» мали змогу дізнатися більше про свято, його витоки, про особливості української вишиванки в різних регіонах України. Також кожен зі щирістю ділився про те, що є для них вишиванка, які є родинні традиції її носіння та як вони ставляться до Дня вишиванки.

Велике захоплення в усіх викликали історії про популярність елементів українського вишиваного одягу серед всесвітньовідомих дизайнерів одягу.

Особливо вразила присутніх розповідь гості клубу Муравльової Оксани – викладачки курсів української мови у Краматорську, керівниці розмовного клубу «Файно», ініціаторки та активної учасниці відомої акції «Народжені у вишиванках». Пані Оксана зауважила, що протягом кількох останніх років сотні вишитих вишиваночок для новонароджених Краматорська, а також далеко за його межами та навіть закордоном вона зі своїми однодумцями вишила та подарувала саме в День вишиванки. Не став винятком і цей рік.

Здивувала учасників клубу і розповідь Оксани Токовило, завідуючої відділом краєзнавства книгозбірні, про кам'яні вишиванки Каховки – викарбовані узори різноманітної символіки на низці будинків цього міста, які з'явилися ще всередині ХХ століття і сьогодні є туристичним брендом.

На згадку про цю чудову зустріч присутні зробили спільну світлину у фотозоні бібліотеки, присвячену Дню вишиванки.

Такі зустрічі закарбовують у розумінні та пам'яті важливе значення українського національного одягу у збереженні самобутності українського народу, його духовності та культури.

Лілія Віжічаніна,
кураторка клубу «Дивослово»

Календар подій

 12 3 4 5 6
78 9 10 11 12 13
141516 17 18 19 20
21222324252627
282930