Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Наш відділ Клуб "Дивослово" Засідання клубу "Дивослово" "...Хто пісню слухає, що лине, й вінок вивчає – той душу України зрозуміє..."

"...Хто пісню слухає, що лине, й вінок вивчає – той душу України зрозуміє..."

Що ви знаєте про український віночок? Тільки те, що це невід'ємна складова українського дівочого національного костюма? Так, український вінок – це справжнє диво нашого народу. Про властивості та символіку, послідовність  розташування кожної квітки у віночку, значення кольорів стрічок, культуру та традиції вбрання вінком – про все це йшла мова  на черговому занятті з української мови.

Цікаво, що у сиву давнину вінки носили тільки дівчата. Плели віночки з живих квітів, адже вважали, що в них є надзвичайна сила, здатна захистити від будь-якого лиха.
Дівчатка починали носити вінок з трьох років. У віночок дівчинки мама вплітала чорнобривці, незабудки, барвінок, ромашки. Вважалося, що кожна квітка лікувала дитину.
У чотири роки плели інший вінок. Доплітали ще безсмертник і листочок яблуні. А для шестирічної доньки у вінок вплітали мак та волошки. Для семирічної дівчинки плели вінок з семи квітів. У віночок іноді додавали пір'їнки з гуски, змочивши їх у зеленому розчині. Усього в українському віночку дорослої дівчини – 12 квіток. Кожна є лікарем і оберегом. Завжди дівчати намагалися знайти якомога більше квітів і вплести їх у свій віночок. Дівчинку, яка у віночку мала 12 квітів, уважали щасливою.

У ході заняття слухачі курсів дізналися про те, що символізує кожна рослина у віночку,  яка їх послідовність повинна бути. І ці знання відразу закріплювались на практиці. Наприкінці заняття ми отримали паперову модель вінка, до створення якої були залучені усі учасники дійства, в тому числі й чоловіки, які виявили неабияку креативність та художній смак. Бажаєте провести подібне свято? Сценарій його проведення дивіться тут.
Крім символічного значення квітів, усі вони мають лікувальні властивості, про які слухачі ділилися інформацією.
Живі та вже такі знайомі квіти на столі, що є складовими українського вінка; ароматний трав'яний чай, українська музика, домашня атмосфера  – усе це зробило наше свято дуже цікавим, пізнавальним, і подарувало натхнення на подальшу активну роботу.
Дякую у підготовці та проведенні заходу працівнику екологічного центру бібліотеки Ользі Мартюк.

Лілія Віжічаніна.
 

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031