Головна Наш відділ Наші друзі Міський клуб любителів книги «Кобзар» Засідання клубу "Кобзар" "Иных уж нет, а те далече...": Світлій пам'яті Михайла Андрійовича Ємельянова

"Иных уж нет, а те далече...": Світлій пам'яті Михайла Андрійовича Ємельянова

Рік тому, 5 грудня 2014 року, пішов з життя почесний громадянин міста Херсона, ветеран війни і праці, колекціонер-книжник, меценат Михайло Андрійович Ємельянов. Протягом багатьох років він очолював міський клуб любителів книги «Кобзар». Пам'яті Михайла Андрійовича, дуже гідної та шанованої людини, було присвячено 485-те засідання клубу, яке відбулося 28 листопада 2015 року. Слово надали провідному науковому співробітникові Херсонського художнього музею ім. О.О. Шовкуненко Наталії Якимівні Кольцовій.
У 2008 році М.А. Ємельянов подарував музею свою колекцію екслібрисів, яку збирав майже півстоліття. У своєму зверненні до учасників наукової конференції «Екслібрис в колекції музею...» (2013) він писав: «… Данная коллекция экслибрисов имеет свою историю. Её владельцами были не один десяток книголюбов. В 60-е годы прошлого столетия она появилась в Херсоне. Прибыла из Москвы! Её обладателями были некоторые члены городского клуба любителей книги. В числе их был и я. За годы коллекционирования моя коллекция всё время пополнялась.
Со временем я пришёл к выводу: коллекция не должна замыкаться в стенах одной квартиры. Её назначение гораздо шире. Она должна служить людям. Наряду с произведениями живописи, графики, книг по изобразительному искусству, я передал безвозмездно и коллекцию экслибрисов в Херсонский художественный музей. Мне приятно, что моя коллекция просто не легла на полки музейных фондов. Она обработана и радует посетителей музея…
»
Каталог «Коллекция экслибрисов М. А. Емельянова в собрании Херсонского художественного музея им. А. А. Шовкуненко» був виданий у 2013 році. Наталія Якимівна Кольцова - упорядник і автор каталогу. На її плечі лягла кропітка дослідницька робота з обробки колекції, починаючи з пошуку відомостей про власників екслібрисів і закінчуючи даними про художників-графіків, які виконали ці екслібриси.
Наталія Якимівна розповіла учасникам засідання клубу про найцікавіші моменти в роботі над каталогом, про радощі відкриттів і знахідок у процесі пошуку, поділилася своїми планами на майбутнє. Незадовго до своєї смерті М.А. Ємельянов подарував музею колекцію екслібрисів радянського періоду. І зараз Наталія Якимівна працює над підготовкою до видання другої частини каталогу «Коллекция экслибрисов М.А. Емельянова в собрании Херсонского художественного музея им. А. А. Шовкуненко».
Наталія Якимівна зазначила, що в підготовці каталогу до друку активно брала участь ще одна людина - бібліофіл, краєзнавець і екслібрисист Черніков Володимир Андрійович, чия допомога була просто неоціненною. На жаль, його теж вже немає серед нас.
Уже добігало кінця традиційне чаювання, вже були обговорені всі питання та плани на майбутнє, а поминальна свічка на столі все не гасла... Здавалося, що тіні старих книжників, залишивших цей світ - Ємельянова, Бистрова, Чернікова, Дороніна та ін., тих, кого ми пам'ятаємо та поминаємо, не хотіли покидати «шляхетне зібрання» людей, близьких їм у минулому житті за духом та інтересами.

Календар подій

  1 2 345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031