Головна Про відділ Проєкти відділу Правовий всеобуч Право та закон для кожного Людська солідарність ‒ основа стабільності та безпеки в суспільстві

Людська солідарність ‒ основа стабільності та безпеки в суспільстві

Людська солідарність ‒ основа стабільності та безпеки в суспільстві

Генеральна Асамблея ООН резолюцією від 22 грудня 2005 року проголосила 20 грудня Міжнародним днем солідарності людей.

Резолюція ООН посилається на Декларацію тисячоліття, в якій зазначено, що в 21 столітті солідарність буде однією з фундаментальних цінностей людства.

З першого дня заснування ООН були започатковані принципи солідарності в боротьбі зі злиднями, бідністю та гнобленням людей. Мета та завдання, які ставилися перед учасниками Організації – об'єднати нації навколо проблем, пов'язаних зі злиднями та віднайти шляхи їх розв'язання. Також було створено міжнародний фонд для боротьби з бідністю у світі.

Міжнародний день солідарності людей має величезне значення для протидії кризам і проблемам, з якими стикаються люди в усьому світі.

У нашому світі не можливо жити без доброго відношення до людей, толерантності, поваги та підтримки. Солідарність – єдність переконань і дій, взаємодопомога і підтримка членів соціальної групи, що ґрунтуються на спільних інтересах і необхідності досягнення загальних групових цілей, спільної відповідальності.

Солідарність – це прихильність до певних дій, думок, інтересів та поглядів, які допомагають згуртувати людей навколо себе. Вона є основою будь-якого суспільства, що прагне до прогресу.

Ідеї, в яких можна проявити солідарність:

1. Допомога тим, хто цього потребує. Можна взяти участь у благодійності, допомогти волонтерам або просто підтримати людей, які постраждали від війни.

2. Захищати права людини. Бути активними громадянами та виступати проти несправедливості.

3. Бути толерантними до інших. Пам’ятати, що всі люди рівні, незалежно від їхньої раси, релігії чи національності.

Це ключ до перемоги!

Як зазначено в резолюції ООН, щодо проблеми злиднів їх ліквідація є найбільшим глобальним завданням сучасності та необхідною передумовою сталого розвитку, особливо країн, що розвиваються. Кожна країна несе головну відповідальність за власний сталий розвиток і ліквідацію злиднів, роль національної політики та стратегій у галузі розвитку неможливо переоцінити. Необхідні узгоджені та конкретні заходи на всіх рівнях, щоб країни, що розвиваються, мали можливість покінчити зі злиднями та досягти мети сталого розвитку.

Поступальне економічне зростання, що підкріплюється зростанням продуктивності та сприятливою кон'юнктурою, у тому числі для приватних інвестицій та підприємницької діяльності, необхідне для ліквідації бідності, досягнення узгоджених на міжнародному рівні цілей у галузі розвитку, у тому числі сформульованих у Декларації тисячоліття, та підвищення рівня життя. Генасамблея ООН також підтвердила важливе значення внеску країн, що розвиваються, і допомоги, яку вони надають іншим країнам, що розвиваються, в рамках співпраці, для забезпечення розвитку та ліквідації бідності. І визнала, що для ліквідації бідності країнам, що розвиваються, абсолютно необхідно, щоб ці країни були інтегровані у світову економіку і на справедливій основі користувалися благами глобалізації.

В Україні сьогодні особливо важливою є солідарність. Ми переживаємо жорстоку війну, яка ставить під загрозу наше існування як нації. Але ми не здаємося, бо знаємо, що разом ми сильніші.

Міжнародний день солідарності людей – свято тих, хто в цей непростий час прагне зрозуміти і, почувши заклик про допомогу, відгукнутися на нього. Тих, хто єдиний у своїх переконаннях, поглядах. І це єднання, яке символізує солідарність, є насправді, відображенням однієї глобальної солідарності всього людства.

Єдність дій і переконань, підтримка і взаємодопомога, спільна відповідальність, спільність інтересів ‒ це лише мала частина того, що можна назвати солідарністю. Під цим словом мається на увазі велике єднання людського духу, сплетіння всіх інтересів світового співтовариства, спрямоване на досягнення гармонії у відносинах між людьми всієї планети.

Солідарність на сьогодні ‒ одна з головних цінностей людства. Отож, вітаємо Вас з Міжнародним днем солідарності людей! Будьте солідарними один з одним! Разом ми багато чого можемо!

 

Ралимо почитати:

  1. Білак М.В. Політична єдність суспільства і держави / М. В. Білак // Держава і право. –  2011[П1] . – № 51. – С. 176–181.
  2. Добрянський С. Вплив Загальної декларації прав людини на формування фундаментальних правозахисних актів Європейського Союзу / С. Добрянський // Право України. – 2018. – № 9. – С. 140–150.
  3. Закшевський П. Унікальність «Солідарності» об’єднала людей із дуже різними переконаннями / П. Закшевський [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://culture.pl/ua/stattia/lukash-kaminskyi-unikalnist-solidarnosti-obyednala-l%D1%96udei-iz-duzhe-riznymy-perekonanniamy. – Назва з екрана. – Дата публікації: 15.09.2022. – Дата звернення: 06.12.2024.
  4. Кирилюк В. Основні чинники формування соціальної згуртованості суспільства / В. В. Кирилюк // Вісник Одеського національного університету. Сер. Економіка. – 2014. – № 19. Вип. 2/5. – С. 55–58.
  5. Макеєв С. Диференціація солідарностей в екстраординарних обставинах 2013-2015 років в Україні / С. Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. – 2016. – № 1. – С. 3–25.
  6. Міжнародний день солідарності людей та випуск «Часослова»: 20 грудня в історії [Електронний ресурс] – Електрон. дані. – Режим доступу: https://kanaldim.tv/mizhnarodnyj-den-solidarnosti-lyudej-ta-vypusk-chasoslova-20-grudnya-v-istoriyi/. – Назва з екрана. – Дата публікації: 20.12.2022. – Дата звернення: 09.12.2024.
  7. Солідарність – єдність всіх людей в переконаннях до миру  [Електронний ресурс] – Електрон. дані. – Режим доступу: https://biblioteka-franko.od.ua/novosti/solidarnist-%D1%94dnist-vsih-lyudej-v-perekonannyah-do-miru-biblioteka-%E2%84%9628.html. – Назва з екрана. – Дата публікації: 17.12.2021. – Дата звернення: 06.12.2024.
  8. Солідарність – це більше, ніж просто слово... [Електронний ресурс] – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.veolia.com.ua/ua/media/presrelizy/solidarnist-tse-bilshe-nizh-prosto-slovo. – Назва з екрана. – Дата публікації: 06.03.22. – Дата звернення: 09.12.2024.
  9. Урсуленко К. Соціальна солідарність: розвиток поняття в історії соціології та сучасні інтерпретації / К. Урсуленко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. – 2009. – № 1. – С. 138–157.

Підготувала Т. Федько

Календар подій

      1
23 4 5 6 7 8
9 10 11 12 131415
1617 18 19 202122
23242526272829
3031