Життя та творчість Максима Рильського в умовах тоталітарного тиску

Шанувальники творчості М. Рильського, дослідники літератури та всі небайдужі до української культурної спадщини мали змогу долучитися до особливої онлайн-події, присвяченої ювілею видатного українського поета, перекладача, публіциста Максима Тадейовича Рильського.
Старший онук поета – Максим Георгійович Рильський – розповів, що своє завдання бачить в тому, щоб доносити пам'ять про свого діда до широкого загалу. А для цього в рамках 130-річчя свого видатного дідуся змонтував фільм «Побачення з Максимом Рильським» та написав і видав документально-художній літопис «...Люби природу не для себе...». Ось цю книгу пан Максим і презентував присутнім. Назву їй дав уривок з вірша «люби природу не як символ душі своєї, люби природу не для себе, люби для неї». Пан Максим поділився з присутніми особистими спогадами, родинними історіями та розповів про значення постаті поета в українській літературі та про його любов до природи, яку він передав у своїй творчості.
Один із розділів книги називається «Мандрівка стежками діда, спомини онука». У ньому розповідається про село Кринки, яке знаходиться в нашій рідній Херсонщині. Там Максим Тадейович відпочивав та рибалив.
Пан Максим поділився з нами, що, вже підготувавши книгу, перечитавши безліч статей, листів та спогадів, він зрозумів, що нарешті пізнав душу свого видатного дідуся – поета, перекладача, науковця та громадського діяча.
Наприкінці зустрічі старший екскурсовод музею Микола Музика розповів нам про Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського та запросив у гості.
Дякуємо Максиму Георгійовичу Рильському та керівництву музею за організацію та проведення такої чудової зустрічі!





