Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Як не бути сучасним Миною Мазайлом?

Як не бути сучасним Миною Мазайлом?

08.02.2018 14:21

Однією з найгостріших проблем для України вже не одне століття є мовне питання. Скільки всього натерпілася українська мова! Скільки разів її нещадно принижували, зневажали, намагалися знищити…

Колись Павло Мовчан дав таке визначення мови: «Мова – це п’ята ефірна стихія, яка облягає національний простір, і зменшення її сфери призводить до утворення своєрідних озонових отворів, через які вривається чорна енергія, що деморалізує народ».

Проблема мови знайшла відображення й у творчості Миколи Куліша – відомого українського письменника, який народився на Херсонщині.  «Мина Мазайло» – один з кращих творів драматурга. Він змушує й сьогодні сприймати цю драму не очима, а серцем, читати й перечитувати, сміятися і замислюватися над проблемами сьогодення, які корінням своїм сягають у далеке минуле.

Аналізу цієї п’єси і було присвячено засідання клубу «Дивослово». Оксана Токовило, завідуюча відділом краєзнавства нашої бібліотеки, познайомила присутніх з життям та творчістю драматурга, проілюструвала свою доповідь матеріалами херсонської місцевої преси про відгуки глядачів на постановку гострої драми М. Куліша «97».

А далі присутні стали учасниками ток-шоу «Знову мова?». Вони характеризували героїв драми, шукали відповідь на запитання, як не повторювати помилок головних героїв: що допоможе зберігати свою самобутність і не бути схожими на Мину; як відстоювати свої україномовні погляди, не ображаючи родичів і друзів, які не поділяють твої цінності; як відповідати сучасним «тьотям Мотям», які часто зустрічаються на нашому шляху і сьогодні. Кожен мав можливість поділитися своїм життєвим досвідом у цих питаннях. Усі учасники заходу розповіли, чим саме було цікавим для них прочитання драми «Мина Мазайло».          

Як бачимо, проходять століття, а проблеми лишаються ті ж самі. І п’єса М. Куліша сьогодні є актуальною як ніколи. Тож будемо вчитися на помилках героїв п’єси, а не на своїх власних!

Читаймо класиків української літератури!

Лілія Віжічаніна

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031