Бібліотекарі Гончарівки – педагогам Херсонщини: тренінг «Практичні аспекти реалізації змісту шкільної правової освіти в умовах сьогодення»
4 листопада 2024 року бібліотекарки Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, тренери проєкту «Школа інформаційного комфорту» Лілія Віжічаніна та Тетяна Донченко провели для вчителів правознавства Херсонщини тренінг «Практичні аспекти реалізації змісту шкільної правової освіти в умовах сьогодення».
Під час тренінгу учасники обговорювали важливі питання стосовно сучасних тенденціїй розвитку шкільної правової освіти. Детально зупинилися на таких питаннях, як міжпредметні зв’язки у викладанні правознавства та розвиток медіаграмотності учнів.
Вчителям було запропоновано дайджест педагогічних ідей щодо міжпредметних зв’язків правознавства та історії. Також бібліотекарки ознайомили педагогів з такими цікавими платформами, як putinlies.com.ua, citizen.in.ua та notaenota.com.
Особливе захоплення учасників тренінгу викликала інтелектуальна гра «Нота Єнота», присвячена темі шахрайства. Цікаві завдання, жваве обговорення не залишили байдужими жодного учасника тренінгу. Дякуємо розробникам інтелектуальної антифейкової гри «НотаЄнота» Альоні Романюк, фактчекерці, головній редакторці проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачці НН Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, ведучій телепроєкту «Анатомія брехні» та ГО «Центр аналізу інформації «Лакмус» за чудовий спосіб підвищувати інформаційний імунітет херсонців.
Окрему увагу було приділено питанню штучного інтелекту, його сильних та слабких сторін, розглянуто конкретні приклади дипфейків. Правознавиця Алла Берлім окреслила правові аспекти використання штучного інтелекту в різних сферах життя.
За відгуками учасників тренінгу, важливість даних зустрічей неможливо переоцінити. Отримані знання та інструменти вони обов’язково використовуватимуть у своїй роботі.
Здійснюючи медіаосвітню діяльність, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара допомагає користувачам успішно розвивати навички критичного мислення та свідомого споживання інформації. А це є дуже важлива місія бібліотек на сьогодні.