Головна Новини Просторовий аналіз та можливості його застосування в античній археології Північного Причорномор'я

Просторовий аналіз та можливості його застосування в античній археології Північного Причорномор'я

22.04.2021 13:26

На останнє засідання клубу любителів історії «КЛІО», що відбулося 21 квітня, завітали шановані гості – археолог Сергій Нємцев та студент-історик Сергій Задніпряний.

Для учасників клубу лектори висвітлили дуже цікаву тему – «Просторовий аналіз та можливості його застосування в античній археології Північного Причорномор'я».

Під просторовим аналізом мають на увазі техніки, які вивчають об'єкти, використовуючи їх топологічні, геометричні, чи географічні властивості. Застосування такого методу в археології дає можливість знайти відповіді на ті запитання, на які не дають археологічні та писемні джерела. Отримана в результаті просторового аналізу інформація важлива для дослідження давнього населення, оскільки дозволяє зрозуміти, яким характеристикам місцевості воно віддавало перевагу під час розселення.

Окрім цього, цінність описових моделей поселень полягає в тому, що вони є підґрунтям для створення так званих прогностичних моделей. Завдяки останнім можна визначити потенційні зони розташування невідомих пам’яток. Одним із етапів просторового аналізу систем заселення згаданих періодів є з’ясування інформації про їх територіальну організацію. Як ці дослідження проводяться та які результати дають і висвітлили наші доповідачі на прикладі території Північного Причорномор'я.

Засідання пройшло на одному подиху. Дякуємо нашим науковцям і за їх важливі напрацювання, і за те, що можуть цілком зрозуміло передати отримані знання нефахівцям.

Шановні херсонці! Клуб любителів історії «КЛІО» – це завжди яскраві й неповторні зустрічі з цікавими людьми. Тому приєднуйтеся до наших зустрічей! Слідкуйте за анонсами на сайті бібліотеки.

Лілія Віжічаніна,
кураторка клубу «КЛІО»

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30