Головна Новини Сучасні українські бібліотекарки – розумні, мужні та незламні!

Сучасні українські бібліотекарки – розумні, мужні та незламні!

30.09.2023 09:56

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України 14-го травня 1998 року, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

Бібліотеки - це не лише місце, де зберігають та читають книги. Це місце, натхненне творчістю та людськими долями. Але як багато ми не знаємо про ці чарівні місця?

Бібліотека Ярослава Мудрого ­- за літописними свідченнями, перша бібліотека Київської Русі, що розташовувалася на території Софійського Собору в Києві. Час заснування бібліотеки невідомий. У «Повісті минулих літ» про неї згадується під 1037 р.

З приводу подальшої долі бібліотеки думки дослідників розділилися. Одні вважають, що частина її книг напередодні монголо-татарської навали розійшлася по бібліотеках різних соборів і монастирів, а решта загинула 1240 р. при спаленні Києва. Інші сподіваються, що книги вдалося сховати десь у київських, а то навіть і прикиївських підземеллях

Всього в Україні налічується майже 40 000 книгозбірень, з них 18 тис. - публічні.

Бібліотека - скарбниця культурної та інтелектуальної спадщини, храм, у якому народжується і зберігається духовність. І навіть в епоху інформаційного суспільства, бібліотеки не втрачають своєї актуальності. Сьогодні вони мають значно ширше значення й є центрами просвітництва, громадського життя, просторами для зустрічей та заходів. Бібліотекарі завжди створюють особливу атмосферу, яка єднає однодумців, надихає до праці, допомагає відпочити думками та поринути у світ книг.

Неможливо було навіть уявити, у яких умовах бібліотекарі святкуватимуть своє професійне свято у 2022-2023 рр. під звуки повітряної тривоги та розривів снарядів; сидячи у бомбосховищах, втікаючи за кордон, розгублено дивлячись на розвалини рідних бібліотек; ховаючи, ризикуючи життям, дорогі серцю українські книжки від знищення окупантами.

Наша Гончарівка зазнала серйозних пошкоджень як будівлі, так і бібліотечних фондів. Але наш згуртований колектив працює для забезпечення потреб наших користувачів. Ми онлайн та офлайн проводимо безліч різноманітних заходів, налагоджуємо роботу у соціальних мережах, вирішуємо питання збереження бібліотечного фонду, відновлення електронних документів та матеріально-технічної бази.

Відділ наукової інформації та бібліографії пропонує вам «познайомитися» з нашими книжковими колегами – героями творів художньої літератури.

Кожен крок наближає нашу Перемогу, але ці дні ми збережемо у своїх серцесховищах назавжди й у найкращих професійних традиціях зробимо все, щоб майбутні покоління українців ніколи не забули ані миті з цього палаючого часу.

З професійним святом, бібліотекарі!

Разом відбудуємо нашу країну та бібліотеки!

Календар подій

    1 2 3 4
56 7 8 91011
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 232425
26272829