Головна Наші публікації: ЕБ Бібліографічні покажчики Всеукраїнський тиждень права: інформаційний дайджест

Всеукраїнський тиждень права: інформаційний дайджест

Всеукраїнський тиждень права: інформаційний дайджест / ХОУНБ ім. Олеся Гончара; уклад. Т. С. Федько. – Херсон, 2016. – 24 с.

Згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149/2008, враховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави, з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини, започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Отже, щороку, починаючи з 2008 року в тиждень, що включає 10 грудня, ми святкуємо День прав людини, на рівні окремої людини, груп, організацій, установ, підприємств тощо.
Зазвичай святкування Тижня права супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та Загальної декларації прав людини.
Становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе за активної та дієвої участі українських фахівців правових наук.
З ініціативи юристів проводяться соціальні заходи, які підкреслюють соціальну відповідальність юридичної професії. З-поміж них акції та заходи із безоплатного юридичного консультування юридичних фірм, сприяння правовій просвіті населення, безоплатна правова допомога населенню. Наприклад: «Тиждень правових знань» – комплекс заходів за участі правничих установ та організацій, а також закладів культури та освіти, які спрямовані на підвищення рівня правових знань.
Сьогодні існує багато цікавих матеріалів для підготовки заходів у закладах освіти, культури та інших організаціях.
Для підготовки та проведення Всеукраїнського тижня права пропонуємо скористатись фондами нашої книгозбірні та послугами відділу наукової інформації та бібліографії з пошуку інформації.
Пропонуємо інформаційний дайджест, який допоможе зорієнтуватися у використанні правової інформації та складанні плану проведення Всеукраїнського тижня права, а також використати надані розробки заходів.
Посібник складається з двох розділів, додатків та списку рекомендованої літератури.
Інформаційний дайджест буде цікавим працівникам юридичних установ, діячам громадських організацій, закладам культури, а також викладачам шкіл, вищих та середніх навчальних закладів.

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 212223
24252627282930