Головна Новини Антифейкова гра «Нота Єнота»: розвінчуємо фейки про Чорнобильську катастрофу

Антифейкова гра «Нота Єнота»: розвінчуємо фейки про Чорнобильську катастрофу

26.04.2024 14:06

Кожен українець знає, що таке Чорнобиль. Наслідки викиду радіації 1986 року були відчутні по всій планеті. 26 квітня 2024 р. Україна відзначає чергову річницю Чорнобильської катастрофи. Саме в цей день 38 років тому сталася фатальна аварія на ЧАЕС, яка і досі відгукується в багатьох українських родинах.

З початком російської агресії Україна і світ опинилися під загрозою нової катастрофи. 24 лютого саме по цій землі проїхала російська бронетехніка, здіймаючи радіоактивний пил у повітря. Чорнобильська станція була захоплена силою, зброєю. Росія перетворила і цей об'єкт на арену війни. 30-кілометрову зону відчуження окупанти використовували для підготовки нових атак проти нашої оборони, а сама ЧАЕС опинилася під загрозою пошкодження і руйнування.

На щастя, глобальної катастрофи не сталося, але й після виходу російських військ з території ЧАЕС знадобляться роки, щоб дослідити, які захоронення радіоактивних відходів вони пошкодили, як у результаті цього розповсюдився радіоактивний пил та якої шкоди російські варвари завдали українській землі.

А сьогодні довкола даної теми Росія продовжує поширювати фейки. І наше завдання сьогодні – знати про ці фейки, розпізнавати їх та не допускати їх поширення. І в цьому дуже допомагає антифейкова гра «Нота Єнота». Врятувати єнота з пропагандистського полону – така мета інтелектуальної гри, авторкою якої є Альона Романюк, фактчекерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні».

Для учнів Херсонської ЗНЗ № 12 було проведено інтелектуальну гру «Нота Єнота», присвячену Чорнобильській катастрофі. Старшокласники мали можливість перевірити свої знання та рівень свого інформаційного імунітету, відповівши на 24 цікавих запитання. Скажемо без перебільшення, сучасна молодь дійсно має високий рівень розвитку критичного мислення і здатна відрізняти факти від фейків та маніпуляцій.  А це означає, що рівень розвитку інформаційної гігієни українців щороку зростатиме.

Календар подій

  1 2 345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031