Бібліотека в інтер'єрі квартири
3. Бібліотека в інтер'єрі квартири
Характерною особливістю квартири кожної інтелігентної людини є наявність домашньої бібліотеки. Ще в дореволюційній Росії бібліотека в тому чи іншому вигляді була майже в кожному будинку, незалежно від чину господаря - багатого домовласника або бідного студента. З того часу багато що змінилося, але великі "книжкові колекції" з раритетними екземплярами досі є предметом гордості своїх господарів. Поговоримо про те, як правильно розмістити бібліотеку в квартирі.
Під домашню бібліотеку часто обладнують окрему кімнату, поєднуючи її з кабінетом. При цьому необхідно враховувати, що сучасна домашня бібліотека - це не тільки книги, але й електронні носії інформації, і тому "кімната знань" стає і особистим інтернет-клубом, і медіатекою, і домашнім кінозалом.
Планування бібліотеки
У такій ситуації обов'язкове зонування приміщення, і найкраще це зробити за допомогою стелажів (можливо, наскрізних), а також пересувних перегородок. Бажано розмежувати зони для роботи і відпочинку, адже в такому приміщенні повинен бути відповідний емоційний настрій. Робочі зони повинні бути яскраво освітлені за допомогою точкових джерел світла, необхідно передбачити і розсіяне світло (наприклад, встановити стельові світильники або світлові панелі).
Якщо дозволяє простір, можна розмістити в бібліотеці більярд або шаховий столик. Така універсальна домашня бібліотека принесе багато задоволення своїм власникам і стане улюбленим місцем відпочинку всієї родини. В ідеалі, якщо у вашому розпорядженні є відповідні площі, можна влаштувати бібліотеку, ігротеку та домашній кінотеатр в різних приміщеннях. Але часто дефіцит квадратних метрів не дозволяє виділити окрему кімнату навіть для книг. У такому разі їх "домівкою" часто стає вітальня.
Дизайнери-ергономісти давно запропонували такий варіант, як використання книжкових шаф і стелажів в якості перегородок для розділення приміщення на зони. І це рішення як і раніше не втрачає своєї актуальності. Куточок для читання може бути влаштований біля каміна або біля вікна і обставлений м'якими меблями, прикрашений рослинами в горщиках - від невеликих "кущиків" на книжкових полицях до квітучих дерев. Іншими словами, якщо як слід все продумати, можна і на невеликій площі організувати красиву і функціональну бібліотеку з особливою атмосферою.
Для розміщення книг у домашній бібліотеці можна використовувати традиційні книжкові шафи до стелі або стелажі, де знайдеться місце для фотографій, сувенірів та інших милих штучок, які додадуть бібліотеці індивідуальність і зігріють ваше перебування в ній спогадами і теплими почуттями.
Те, якими саме будуть шафи для книг, звичайно, залежить тільки від вашого смаку. Останнім часом крім традиційних дерев'яних "стінок" (як готових, так і виконаних на замовлення) широко застосовуються метал і скло. Як і раніше актуальна колись смілива ідея французьких дизайнерів 70-х років - кольорові книжкові полиці і етажерки, що встигли стати класикою "кабінетного" інтер'єру. Гра з кольором і матеріалом стелажів і стін додасть кімнаті неповторність і дозволить створити необхідний акцент: строгість і благородство або екстравагантний графічний техностиль.
Меблі в домашній бібліотеці
Обов'язкова складова інтер'єру домашньої бібліотеки - м'які меблі: диван і крісла, виконані з натуральної шкіри або текстилю в кольоровій гамі інтер'єру. Поруч з ними неодмінно поставте журнальний столик, на якому можна не тільки подивитися книжкові новинки і погортати журнали, але й просто випити кави з приємним співрозмовником.
А як же найголовніші елементи будь-якої бібліотеки - книги? Багато сімей стикаються з тим, що величезна кількість книг, журналів, газет складно систематизувати і привести в порядок. Інші, навпаки, тільки мріють про створення сімейної книжкової колекції, бажаючи підібрати тільки найбільш необхідні, дійсно цікаві та корисні видання.
Саме для таких цілей - складання і систематизації домашніх бібліотек - і існують спеціалізовані фірми, які допоможуть зібрати індивідуальну колекцію для кожного сімейства. Книги будуть вибрані у відповідності з уподобаннями замовника. Окрім того, вони стануть гідним продовженням інтер'єру завдяки ретельно підібраним за кольором палітурки і розташуванню на полицях.
Оскільки зміст бібліотеки може багато розповісти про її власника, в організації цієї свого роду піар-акції не зайвим буде звернутися до фахівців. Допомогти у створенні бібліотеки для ваших дітей або провести підбір по професійній тематиці, розробити і нанести екслібрис (особистий знак власника) на книгу, регулярно поповнювати колекцію новинками, надавати рекомендації щодо зберігання та догляду за книгами - все це входить в їх компетенцію і додає самій професії бібліотекаря яскраве і цікаве трактування.
Коментарі