Біблія
Лілія Віжічаніна, бібліотекар,
викладач Безкоштовних курсів української мови у Херсоні
Біблія
По цілому світі чимало людей високо цінують Біблію. Водночас вони мало або взагалі нічого не знають про її зміст.
Біблія – дуже давня книга. Її написання почалося близько 3500 років тому, приблизно за десять століть до того, як в Індії зародився буддизм.
Ця книга містить дієві поради, які допомагають нам долати щоденні труднощі. Їх неважко зрозуміти. Ісус наводив багато простих прикладів з життя людей, аби його навчання торкнулося їхніх сердець. Чимало таких прикладів міститься в його відомій Нагірній проповіді, яка записана в 5-7 розділах біблійної книги Матвія. Назвавши цю проповідь «практичною лекцією», один коментатор зазначив, що її мета «не наповнити наш розум ідеями, а врегулювати і направити наші вчинки». Читання цих трьох розділів займе у вас 15-20 хвилин, але ви будете приємно вражені, наскільки простими й дієвими є біблійні поради.
У ІІ томі енциклопедії «Уорлд бук» зазначається, що Біблія здебільшого розказує «про видатних і звичайних людей» та про їхні «труднощі, сподівання, злети й падіння». Сама ж Біблія говорить про це так: «А все, що було написано раніше, написано нам для науки, щоб через витривалість і потіху з Писань ми мали надію» (Римлян 15:4). Тож знайдіть час і обов'язково познайомтеся з цією найудрішою книгою всіх часів!
Владислава Дяченко,
учасниця клубу «Дивослово», почесний гість клубу «КЛІО»
У світі є багато книг, які варто прочитати, цікавих і захоплюючих, мудрих і корисних. Їх читають однаково із захватом у різному віці дорослі та маленькі. Серед них почесне місце у книжковому рейтингу займають «Володар перснів» Толкієна, «Хроніки Нарнії» Клайва Льюїса, «Пригоди Гулівера» Джонатана Свіфта, «Бен Гур» Лью Уолеса, «Аліса у країні чудес» Льюїса Керола, «Поліана» Елеонор Портер тощо. А чи знаєте ви що об'єднує авторів цих незабутніх книжок? Те, що ці автори – талановиті письменники – постійно читали одну і ту саму книгу, яка надихнула їх на створення власних бестселерів.
Ця чудова книга – Біблія, яка сьогодні є найпоширенішою у світі. Її загальний тираж складає 6 млрд. екземплярів, вона перекладена на 2 454 мови світу, щоб бути зрозумілою для всіх народів землі. Майже у всіх країнах Біблію можна читати вільно. Проте, наприклад, у Північній Кореї за читання Біблії законом передбачена страта. Біблію українською ми можемо читати у перекладі Івана Огієнка, Пантелеймона Куліша тощо.
Біблію невипадково називають суперкнигою, адже вона є невичерпним джерелом мудрості, Святим письмом, чудесним зверненням Бога до людини. Вона складається з 66 книг Старого і Нового Заповітів, книги Псалтиря та Одкровення Йоанна Богослова (Апокаліпсіса).
Біблія репрезентує універсальну модель розвитку людства на прикладі одного народу, відкриває досвід помилок і досягнень на шляху до вдосконалення, пізнання істини та встановлення міцного зв'язку з Богом, довіри Йому свого життя як запоруки ідеального щастя.
Біблія є унікальною книгою, бо вона розрахована на всі часи. Цю книгу можна читати все життя, відкриваючи її зміст та розуміння все більше й більше, шукаючи відповіді на свої запитання.
Сучасна людина в більшості зорієнтована на дуже короткі тексти, дайджести сенсаційного характеру. Святе Письмо написано абсолютно по-іншому. У ньому теж є приголомшливі місця, здатні миттєво змінити наше світосприйняття, але все-таки набагато більше там моментів для тривалих роздумів.
Біблія – найдивовижніша книга світу, вона створює особливий простір для пізнання та впровадження кожною людиною знайдених істин у повсякденне життя.