Биковський Л.Ю.
Биковський Лев Юстимович (1895-1992)
Український бібліограф, книгознавець, бібліотекознавець, історик та мемуарист. Навчався у Політехнічному, згодом Лісовому інститутах у Петербурзі (1912-1915), в Українському державному університеті в Кам'янці-Подільському (1919-1920). Працював секретарем у Київському видавницві «Друкар» (з 1918), один із перших бібліотекарів ВБУ в Києві (1920-1921).
Автор понад 20 статей про перші роки бібліотеки. Виїхав до Польщі, де продовжив опановувати бібліотечну справу (1921). Навчався на філософському факультеті Варшавського університету, закінчив курси бібліотекознавства при Варшавській публічній бібліотеці (1921-1922). Працював у Варшавській публічній бібліотеці (1928-1944), згодом став її директором (1942). Співпрацював з книгознавчими установами як в Україні (УНІКом), так і поза її межами, зокрема з Чехословацьким бібліографічним інститутом, «Товариством прихильників української книги».
Заснував серію «Книгозбірня українського бібліографічного мікроба», в якій вийшли праці, присвячені проблемам книгознавства, бібліотечній справі та бібліографії. В 30-х роках у «Бюлетені Варшавської публічної бібліотеки» було надруковано його біобібліографічні матеріали про польських, чеських та словацьких бібліотекарів та бібліографів. Перебував у Німеччині, у різних таборах для переміщених осіб (1945), пізніше займався журналістикою, перевидав ряд своїх книгознавчих праць, брав участь у розбудові УВАН, в якій очолив книгознавчу комісію.
Виїхав до США (1949), спершу до Нью-Йорка, згодом до Денвера (з 1954).
Працював у місцевій публічній бібліотеці, був незмінним секретарем Денверської групи УВАН, намагався поновити разом з Л. Винаром діяльність Українського бібліологічного інституту (1954-1963). Був одним із засновників Українського історичного товариства США. Автор низки біобібліографічних та біографічних матеріалів про діячів української науки та культури.
Активний учасник українського наукового руху, співпрацював і друкувався у видавництвах УВАН, Інституту Дослідів Волині, в українській пресі США, Канади і країн Європи. Творчу спадщину Биковського складають понад 530 друкованих праць.
Погребенник Ф. П. Лев Биковський. У службах українській книжці
Литвиненко О. Кам’янецький період в бібліографічній діяльності Левка Юстимовича Биковського