Келлі М. Х. Бузкові дівчата

Альона Кисельова, бібліотекар

3 жінки – 3 долі

Останнім часом друкується дуже багато художніх та документальних творів про Другу світову війну. Хочеться поділитися враженнями від роману сучасної американської письменниці Марти Холл Келлі «Бузкові дівчата».

Війна безжально перевернула з ніг на голову долі трьох різних молодих дівчат.

Кароліна Феррідей, яка живе у США та працює в Французькому консульстві. Вона разом з матір’ю займається благодійністю, відсилає одяг дітям-сиротам у Францію. Кароліна не розуміє, як у часи, коли в Європі розруха, війна, в Америці деякі багачі можуть організовувати світські вечори, ігри в бридж, пліткувати та хвалитися модним вбранням.

Юна полячка Кася, перед якою тільки починає розкриватися цілий яскравий та незвіданий світ. Перша закоханість, невпевненість у своїй зовнішності. Та ось арешт. І її разом з іншими польськими дівчатами депортують до німецького концтабору Равенсбрюк. Щоб вижити тут, не зламатися, вистояти та зберегти залишки людяності, Касі знадобилося багато сил. Вона ще підтримувала інших дівчат

Німецька студентка медичного інституту Герта Оберхойзер. Вона мріяла бути хірургом, оперувати людей, та у нацистській Німеччині жінка може працювати хіба що дерматологом.  І Герта їде працювати лікарем до концтабору Равенсбрюк, де проводяться хірургічні експерименти над здоровими жінками. І все це заради того, щоб потім знати, як краще оперувати поранених німецьких солдат.

Роман ще й про те, як тяжко потім у мирний час жити людям, які пережили всі жахіття концтабору. Як воно, коли стукіт поїзда нагадує про той потяг, який віз тебе до концтабору. Ти боїшся навіть лягати до лікарні, бо все це повертає тебе до Равенсбрюку, де проводилися хірургічні досліди над здоровими людьми.

Книга про те, що всі ми повинні знати і пам’ятати всі ці жахіття та усіма силами ніколи не допустити такого повторення історії. Про те, що завжди треба залишатися людиною та не вважати, що одна раса має право бути панівною, а всі інші не мають права жити!!!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 212223
24252627282930