Клубу «КЛІО» - 4 роки!

Зазирнути в минуле, повчитися на помилках предків, отримати уроки невдач і падінь, проаналізувати досвід – як це все буває необхідно!
Хоча минуле не змінити, як не намагайся, а ось сьогодення і, тим більше, майбутнє, поки воно не стало минулим, людина змінити в силах. А як приємно відчути себе спадкоємцем великих традицій і звичаїв, зрозуміти закономірності перетворення ідей у матеріальні речі і вчинки, усвідомити свою причетність до подій сьогодення і відповідальність за це перед своїми нащадками! Усе це надає історія, постійно доводячи свою необхідність не тільки в наукових колах, але й у справах житейських, побутових.
Мабуть, саме тому ось уже чотири роки на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара діє клуб любителів історії «КЛІО», який об'єднує довкола себе охочих мати неупереджений погляд на історію – всесвітню, українську та історію рідного краю.
26 квітня нам виповнюється 4 роки! Активні учасники «КЛІО», наші партнери, гості, усі, хто бажав розділити з нами це чудове свято, зібралися разом і згадали сторінки останнього року діяльності.
Цей рік виявився особливо плідним на вивчення питань краєзнавчої тематики. Серед розглянутих тем – «Методика проведення археологічних досліджень», «Старожитності Херсонщини», «Херсонський курган», «Видатні архітектори Херсона», «Бібліотечна справа на Херсонщині» та багато інших. Розібратися в таких важливих темах нам допомагали фахівці – археологи, працівники краєзнавчого музею, автори праць з історії краю, яких ми запрошували на наші засідання. Викладачі ХДУ, співробітники археологічної лабораторії Сергій Нємцев та Ілона Самойленко, наукові співробітники херсонських музеїв Сергій та Владислава Дяченки, Андрій Лопушинський, член молодіжного товариства «Союз вірмен України» Іда Туманян – отримали дипломи-подяки за активну плідну співпрацю.
Яскравою і неповторною сторінкою життя нашого клубу є виїзні засідання. У цьому році учасники «КЛІО» черговий раз побували в гостях в українського художника Сергія Михайленка, у творчості якого козацька тематика займає вагоме місце. Вже традицією нашого клубу стали екскурсії до краєзнавчого та художнього музею. Надовго запам’ятаються учасникам клубу екскурсії до херсонських плавнів – нашого Берендеєва царства, які мають досить славну історію, пов’язану з козацькими часами. Цікавим був й ритуал «Поминки Січі» – козацьке свято, відзначати яке запропонував Андрій Лопушинський. Воно, як і КЛІО, має чотирирічну історію. Відбувається ритуал у червні на чарівній місцині Бомбандери, що розташована поблизу села Дар’ївка (зупинка Нижні сади) на р. Інгулець.
Уміють і люблять кліовці відпочивати разом, влаштовуючи різноманітні етновечірки. Так, наприклад, у цьому році була проведена святкова толока.
Діяльність нашого клубу  висвітлюється на сайті «Віртуальний бібліограф», де створена окрема сторінка – «Клуб любителів історії». Для віртуального спілкування у соціальній мережі «Фейсбук» діє група «Клуб любителів історії». За останній рік діяльність клубу активно популяризувалася на місцевому радіо та телебаченні.
Сьогодні бібліотека зазнає деяких змін у своїй діяльності. Все більше вона перетворюється у центр дозвілля, територію зустрічей за інтересами. Про Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. О. Гончара можна сказати те ж саме. Свідченням тому якраз і є активна діяльність клубних об'єднань на її базі, які задовольняють потребу у спілкуванні однодумців, допомагають знаходити об’єктивні відповіді на хвилюючі питання буденності, роблять нас кращими, освіченішими, вихованішими, толерантнішими. Тому очевидно, що у такої форми зустрічей – велике майбутнє. А отже, наш клуб любителів має великі перспективи!

Коментарі

Ольга
08.05.2016 05:55
Спасибо клубу за то, что он есть. За эти 4 года он подарил мне множество приятных и познавательных встреч, увлекательные выездные заседания, раскрыл много интересных аспектов истории родного края.

Археологические раскопки, Актовский каньон, Бомбандеры, Аскания-Нова… Этот перечень ярких воспоминаний можно продолжать и продолжать!! А какие замечательные лекторы к нам приходят!! Спасибо Лиле Вижичанине и всем, кто принимает в этом участие, за идею, за организацию и за тёплую атмосферу на заседаниях!!

Не ожидала, что в библиотеке может быть настолько интересно!

 
Олександр
27.04.2016 19:56
Як і в котре дуже тепла змістовна зусртіч з усіма, хто протягом року брав участь в роботі клубу ! Підсумки та плани ! Щирість- те , чого не відчуєш в інтернеті. :) 

Дуже корисно оночасно бачити всіх, кого протігом року запрошували з різниз тем !

Рідий бажанням поглиблювати подільшу співпрацю з клубом всіх, хто ділився своїми знаннями та можливостями і тих, хто своєю усастю і увагою підтримував наші зібрання . Окрема заслуга ведучій Лілі за її старанність, та керівництву бібліотеки за чудову можливість такої системної роботи. 

Для тих, хто бажає долучитись контактуйте тут :

https://www.facebook.com/groups/117782948362194/?ref=bookmarks

Напишіть свій коментар

21.11.2024
 
Захопливі "Книгомандри" юних друзів Гончарівки: зустріч з письменницею Галиною Вдовиченко
21.11.2024
 
Сходження до величі: Русь та Литва в добу середньовіччя: публічна лекція Артема Петрика в рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою»
20.11.2024
 
Перший історик української бібліографії
20.11.2024
 
Херсон-Харків об’єднані українською: тема зустрічі – як завоювати друзів
16.11.2024
 
«Ми є. І ми будемо». Вечір пам’яті Олександра Меньшова
14.11.2024
 
Оленка Ґердан-Заклинська. Танок на все життя
13.11.2024
 
Херсонцям про особливості реєстрації народження дітей від юристки Алли Берлім
08.11.2024
 
Книжки – найкращий подарунок
07.11.2024
 
«Єдине, що від нас іще залежить, – принаймні вік прожити як належить»: зустріч учасників розмовного клубу «Єдині»
06.11.2024
 
Презентація книги Олени Маляренко «Жизель і мир» на «Вечорі з Гончарівкою»

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 222324
252627282930