Головна Новини Лайфхаки як розпізнавати фейки

Лайфхаки як розпізнавати фейки

23.11.2021 09:54

«Немудрий той, хто не читає газет. Але більш немудрий той, хто вірить усьому, про що вони пишуть», – ці слова сказані у XVIII столітті Августом фон Шлецером, німецьким істориком та журналістом.

Погодьтеся: якщо не варто було вірити всьому, що писалося в газетах понад 200 років тому, тим більше не можна вірити всьому, що міститься в Інтернеті у XXI столітті. Завдяки сучасним технічним засобам тепер доступна величезна кількість інформації – правдивої і фальшивої, корисної і непотрібної, безпечної і шкідливої. Сьогодні як ніколи стала поширеною дезінформація - різноманітні вигадки, міфи, шахрайські повідомлення тощо. Тому так важливо вміти себе захищати від такої інформації. Адже недарма кажуть: захищений – значить озброєний.

Саме з цією метою – навчити людей критично сприймати інформацію, – у Гончарівці успішно реалізовується проєкт «Територія інформаційного комфорту». Під час зустрічей онлайн та наживо всі охочі, серед яких багато молоді, вчаться аналізувати джерела інформації, розпізнавати фейки, а також розуміти, як кожен із нас може стати носієм неправдивого інформаційного вірусу та як цього уникати.

Як можна навчитися виявляти дезінформацію та відповідально ставитися до контенту, який поширюєш? Це питання було обговорено під час останньої онлайн-зустрічі з молоддю «Фейки в сучасному світі та як їх розпізнати». Захід підготували і провели: Лілія Віжічаніна, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, Тетяна Донченко, завідуюча відділом документів іноземними мовами, Оксана Золотухіна, завідуюча відділом електронної бібліотеки.

Під час зустрічі було розглянуто не лише критерії, що допомагають визначати достовірність джерел інформації, але й надано всім присутнім корисні поради, що допоможуть не потррапити в пастку дезінформації. Крім того, за допомогою онлайн-тестування учасникам зустрічі було запропоновано перевірити свою обізнаність із даної теми, і з цим завданням більшість впоралося дуже успішно. А це означає, що наші зустрічі є важливими, корисними та результативними.

Календар подій

   1 2 345
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031