Маклейн П. Леді Африка

Альона Кисельова, бібліотекар

 «Хто розуміє жінку та небо»

Про що зазвичай мріє більшість молодих дівчат? Правильно, вдало вийти заміж, займатися облаштуванням помешкання, витрачати гроші заможного чоловіка.

А ось Берил Маркгем у дитинстві гралася з хлопчиком із африканського народу кіпсігіс, вчилася кидати списа, скакати на конях. А подорослішавши, захотіла стати професійною тренеркою коней. На початок ХХ століття цим займалися виключно чоловіки. Та Берил це не зупинило: вона таки отримала ліцензію і її коні займали призові місця на перегонах. Потім, коли з’явилися літаки, вона стала першою жінкою-льотчицею на Африканському континенті і першою здійснила безпосадковий переліт через Атлантику. У романі Поли Маклейн «Леді Африка: жінка, яка підкорила небо» якраз і змальовується життя цієї незвичайної, волелюбної жінки, яка хотіла знайти свій власний шлях і бути впевненою в тому, ким є».

У її  житті траплялися миті, після яких більшість жінок опустила руки, але тільки не Берил. Вона належала до людей, «які міцно тримаються на ногах, а всіх інших тримають у напрузі».

Дуже гарно замальовується первозданна природа Кенії: це і пустелі, і гірські масиви, численні озера і густі ліси. Показано, що тварини від природи наділені гідністю, і в їхньому житті більше сенсу, ніж у житті деяких людей, бо більшість людей переповнені жадібністю. Так до Африки багато товстосумів приїжджали на сафарі, просто постріляти тварин. Екзотика...

Роман про те, що варто сприймати світ таким, яким він є, не намагатися пристосувати до себе, присвоїти.

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930