Моріарті Л. Таємниця мого чоловіка
Альона Кисельова, бібліотекар
Скринька Пандори
Уявіть собі, що ви зовсім випадково знайшли листа від свого чоловіка, якого він написав років надцять тому й адресував його вам з приміткою прочитати це послання після його смерті. Як би ви вчинили? Перша думка – негайно розірвати та прочитати? Але його написано дуже давно, та й читати чужі листи неетично. Хоча його й адресовано вам.
Потім гадаєш: ні, не варто читати, не треба витягати на світ божий таємниці багаторічної давнини. Хай все залишиться в минулому.
Та жіноча цікавість постійно нагадує про того листа, ти постійно думаєш: а що ж там написано, що такого він хотів мені сказати?
І одного разу ти все-таки відкриваєш його…
Та ось чи треба було будити лихо, яке тихо собі спало? Чи варто витягати на світ божий таємниці минулого, про які всі майже забули? А найголовніше, як тепер жити з тим, що ти дізналася про свого чоловіка?
Знайти відповіді на ці питання і намагатиметься Сесилія – героїня роману Ліан Моріарті «Таємниця мого чоловіка».
А ще багато уваги приділено в творі Берлінській стіні, яка розділила Німеччину на дві частини. Наприклад, батьки могли жити в Західній Німеччині, а діти – у Східній. Розповідається про людей, які робили спроби нелегально перетнути кордон у напрямку Західного Берліну. А за це їх чекав розстріл. І ось сьогодні, читаючи про все це, ми співчуваємо цим людям, жаліємо їх.
Але всі жахи, які описуються в книгах, показують по телебаченню, не йдуть в жодне порівняння з тим болем, який зачепить вас особисто. А що найгірше, якщо якесь лихо станеться з вашою дитиною. І зрозуміти це теж доведеться героїні роману – Сесилії.