"Здається, байка просто бреше, а справді - правду ясну чеше"
Українці завжди вирізнялись дотепністю, почуттям гумору. Це допомагало пережити важкі часи, які часто випадали на долю нашого народу. Як відзначив Р. Колісник, український гумор, як і український народ, не мають собі рівних, бо українці мають найкраще почуття гумору – один з одного сміються за будь-яких обставин.
Тому не випадково на черговому занятті з української мови ми розглядали творчість видатного українського письменника-байкаря Леоніда Івановича Глібова.
Слухачі курсів вдома готували випереджальні завдання і розповідали на занятті про чудодійний вплив сміху на організм людини, наводили статистичні дані, що містили цікаві факти про сміх. Також кожен зі слухачів писав на промінчику сонечка, з чим у нього асоціюється посмішка. Попрацювали і зі словником – визначали значення таких понять, як «гумор», «сатира»», «байка», «алегорія».
А далі ми разом читали як виявилось досить злободенну байку – «Щука». Головну винуватицю щуку герої байки – судді, осли та стара шкапа – судили за погану поведінку і винесли вердикт – «щуку кинути у річку». Ця байка, написана у 1858 році, не втрачає своєї актуальності і сьогодні, коли мова йде про стан суспільства, у якому живемо, сучасну судову систему тощо. Тому кожен зі слухачів мав багато чого сказати з приводу моралі цієї байки.
Потім кожен зі слухачів читав різні байки Л. Глібова – надзвичайно цікаві та повчальні – і ми разом обговорювали їх повчальність.
На другій частині заняття ми вивчали правопис складних прикметників.
Особливої теплоти та родинного затишку надало заняттю чаювання зі смаколиками, які під враженням від читання книг «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду» (які, до речі, є настільними книгами наших занять), приготувала для нас активна слухачка курсів Маргарита.
Кожне заняття на курсах української мови – це невеличке свято для всіх його слухачів, яке дарує радість від щирого спілкування, обмін думками з приводу прочитаних книг сучасної української літератури, є черговим кроком у вдосконаленні української мови кожного зі слухачів курсів. Нехай і надалі це свято відчуває кожен, хто поставив собі благородну мету – вивчити чи вдосконалити свою мову!
Конспект заняття з вивчення творчості Л. Глібова див. тут.